P0

Svarbu, Švietimas

Paankstino Tauralaukio progimnazijos pavertimą darželiu (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-23


Trečiadienio rytą vykstančio Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu politikai pritarė uostamiesčio ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų tinklo pertvarkos iki 2025 metų planui. Jame numatyta suformuoti 18 darželinukų grupių centrinėje ir šiaurinėje dalyje, kuriose būtų 200 vietų. Taip pat administracija atsižvelgė į politikų pageidavimą paankstinti Tauralaukio progimnazijos pastatą pertvarkyti lopšelio-darželio patalpoms.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu mieste veikia 57 savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir 16 privačių darželių.

Pertvarkos planą parengė Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Vienas jai keltų uždavinių buvo sudaryti sąlygas patenkinti darželių poreikį.

Švietimo vidus

Teigiama, kad šiuo metu vietos darželiuose nėra gavę 260 vaikų. Didžiausia problema yra centrinėje ir šiaurinėje miesto dalyje.

Suplanuota, jog 2021 arba 2022 metais perkėlus Tauralaukio progimnazijos 1–8 klases į naujai pastatytą mokyklą Senvagės gatvėje, bus galima pakeisti „Varpelio“ mokyklos-darželio struktūrą į lopšelio-darželio struktūrą, įsteigiant 4 ikimokyklinio ugdymo grupes.

Pertvarkos plane taip pat numatyta, jog Tauralaukio progimnazijos pastatas bus rekonstruotas į lopšelio-darželio pastatą ir jame atsiras 60–100 ikimokyklinio ugdymo vietų. Papildomai vietų darželinukams atsiras ir rekonstruotame darželyje „Svirpliukas“. Planuojama, kad po jo rekonstrukcijos 2022 metais šiame darželyje bus galime papildomai įsteigti 80–100 ugdymosi vietų.

Iš pradžių Tauralaukio mokyklą planuota paversti darželiu tik 2025 metais. Klausimą svarstant Finansų ir ekonomikos komitete jo narys Saulius Budinas pasiūlė paankstinti Tauralaukio progimnazijos pastato pertvarkymą į 2023 metus. Tam pritarė ir komitetas, ir Savivaldybės administracija, parengusi atitinkamą projekto pataisą. Pakeistam projektui pritarė ir miesto Taryba.


  2020-12-23

  2 komentarai “Paankstino Tauralaukio progimnazijos pavertimą darželiu”

  1. Tauralaukyje reikia ne tik darželio, bet ir normalios pagrindinės mokyklos. Tai paaiškės tuo metu, kai naujoji mokykla užsipildys akimirksniu, o Tauralaukis su savo vis besiplečiančia bendruomenė liks tik su darželiu. Absurdas. Tokio dydžio mikrorajonas neturės savo net pradinės mokyklos. Keista, kad S.Budinas dabar vaizduoja didvyrį, nors nieko nepadarė dėl Tauralaukio mokyklos, už kosminius pinigus nusprendė statyti naują mokyklą Kretingos gatvėje (tiek užtektų dviems paprastoms), bet dar ir min.2 metus nutempė naujosios pradžią. Buvo žadėta, kad naujoji atsidarys jau 2019m. sezonui, tuo tarpu Tauralaukio mokykloje jau sienos byra, sąlygos ir infrastruktūra kaip prieš 50 metų..

  2. tas Budinas – vadinasi min 2-3 metus Tauralaukyje neliks jokio darželio ir mėgiamos pradinės mokyklos. Gal senai laikas statyti naują ir darželinukų skaičius augtų artėdamas prie naujos mokyklos skaičiaus ir taip būtų užtikrintas švietimo proceso tęstinumas šioje terittorijoje, mažinamas transporto srautai vežiojimui. Juo lab, kad vyriausybė planuoja nuo 3-jų metų įvesti privalomą priešmokyklini ugdyma. Ar prioritetas statyti buvusių pilių bokštų imitacijas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt