P0

Švietimas

Už darželių nelankančius vaikus mokėti nereikės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-06


Nors darželiai veikia, dėl COVID-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino tėvams rekomenduojama vaikų nevesti, jei tik yra tokia galimybė.

Už vaikus, kurie karantino metu nelanko darželių, Klaipėdoje mokestis skaičiuojamas nebus, nereikės mokėti ir vadinamojo „abonentinio“ 15 eurų mokesčio už maisto gamybą. Sprendimas galioja ir pagal ikimokyklinio, ir pagal priešmokyklinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, praneša Klaipėdos savivaldybė.

Palmiros Mart nuotr.

„Toks sprendimas priimtas siekiant bent kiek palengvinti tėvams finansinę naštą. Kartu tikimės, kad tai bus papildomas stimulas tėvams nevesti vaikų į darželius, kai tik yra galimybė jais pasirūpinti namuose. Taip bus saugiau visiems – ir tėveliams, ir vaikams, ir darželių darbuotojams. Nors darželiai vaikus priima, dar kartą prašome šia paslauga naudotis tik tada, kai tikrai nėra kitos išeities. Suprantame, kad net ir būnant namuose, tačiau kartu ir dirbant nuotoliniu būdu, sudėtinga pasirūpinti ir vaikais, tačiau kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienas savo galimybes turime įvertinti atsakingai“, – pranešime ragina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.  

Švietimo vidus

Iš viso Klaipėdoje yra apie 8500 darželinukų. Didžioji dalis tėvų rado galimybių vaikais pasirūpinti namuose, prieš žiemos šventes darželius lankė nuo 700 iki 1500 vaikų. Po Naujųjų metų vaikų skaičius gerokai išaugo – šiuo metu į darželius atvedama jau apie 3350 vaikų.


  2021-01-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt