P0

Kultūra

Virtualioje galerijoje – Vladimiro Bogatyriovo ir Ritos Krupavičiūtės parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-11


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius pristato dvi virtualias parodas.

Su Vladimiro Bogatyriovo virtuali peizažo paroda „Sustabdytos romantiškos akimirkos“ galima susipažinti čia.

Tapytojas Vladimiras Bogatyriovas gimė 1945 metais Tolimuosiuose Rytuose, jūreivio šeimoje.

„Peizažas man yra geriausias poilsis. Jame ne tiek svarbus siužetas, kiek vyraujanti nuotaika. Pastaruoju metu mano peizažuose mažiau spalvų, bet daugiau nuotaikos ir harmonijos. Matyt, aš pats pasidariau kažkoks harmoningesnis, ramesnis“, – sako autorius.

„V. Bogatyriovas yra puikiai įvaldęs aliejinę tapybą, šia technika yra sukūręs ne vieną dešimtį įspūdingų istorinių, marinistinių paveikslų, nutapęs daugybę gamtos peizažų. Jo peizažai – sustabdytos romantiškos akimirkos. Skaidriose akvarelėse atsiveria rūko nuometu užklotas ežeras, romantiški saulėlydžiai ir saulėtekiai, rudenėjanti gamta ir kiti tą akimirką tapytojo užfiksuoti momentai. Šiuos nepakartojamus vaizdus autorius stengiasi nupiešti akimirksniu, ilgiausiai per pusvalandį. Akvarelė kaip eilėraštis – atsitinka netikėtai, staiga. Joje neįmanomi pataisymai. Įkvėpimo peizažams jam nereikia ieškoti toli – užtenka pasivaikščioti savo Pauošnių kaimo sodybos pievomis, paežere – ir štai nauji paveikslai, naujos akvarelės”, – rašoma bibliotekos pranešime.

Ritos Krupavičiūtės virtualią parodą „Būsenos“ galima išvysti čia.

Domėjimasis psichologija ir žmonių elgesio motyvais bei kūno kalba kaip individo išraiška atvedė menininkę nuo anksčiau mėgstamo peizažo motyvo iki portreto bei figūratyvinio žanro.

Kultūros straipsnių vidus

„Man patinka stebėti žmones, matyti, kaip pagal nuotaiką ir mintį kinta gestų kalba, atpažinti žmonių būsenas jų veiduose. Visada domino žmogus kaip individas ir žmonija kaip visuma. Niekada nesusitelkiu į išorinį asmens panašumą. Portretas yra charakteris, išgyvenimas, dvasinė būsena“, – apie naujus kūrybos posūkius prasitaria Rita Krupavičiūtė.

„Dailininkė dažnai neišbaigia portretų ar figūrinių piešinių, palieka juos atvirus kaip žmogaus tęstinumą, kitimą, kaip neatsivėrimą ir negalėjimą pažinti iki galo bei siekia užfiksuoti ir įamžinti esminį charakterio bruožą. Ryškus ir laisvai savitas braižas, harmoningas linijų, spalvų ir formų derinys grafikos darbuose, tapyboje ir piešiniuose atskleidžia autorę kaip brandžią menininkę. Kiekvienas portretas turi savo charakterį ir gyvenimo istoriją, atkreipusią dailininkės dėmesį”, – rašo biblioteka.


  2021-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt