P0

Kriminalai ir nelaimės

Smurto aukas ragina kreiptis pagalbos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-21


Klaipėdos apskrities policija praneša, jog apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama vis mažiau – per 2020 metus buvo pradėta 830 tokio pobūdžio tyrimų, o 2019 metais – 949.

Panaši tendencija ir Klaipėdos mieste – pernai pradėta 390, 2019 m. – 458 ikiteisminiai tyrimai.

Suvaidinta situacija. Policijos nuotr.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą ar įtariant, kad smurto grėsmė šeimoje reali, informaciją pareigūnai nedelsiant perduoda specializuotiems pagalbos centrams, kurių specialistai smurto aukoms teikia visą reikiamą pagalbą – psichologinę, teisinę ir kt.

Jei smurto atvejai kartojasi, smurtautojai yra traukiami į rizikos asmenų sąrašus. Tokias šeimas policijos pareigūnai su socialiniais partneriais pagal galimybes lanko reguliariai, prižiūri, siūlo ir teikia reikiamą pagalbą.

Nors visuomenė tampa vis nepakantesnė tam kas vyksta aplink, tačiau vis dar yra atvejų, kai aukos kaltina save, linksta smurtautoją pateisinti.

Žinančius apie galimus smurto atvejus pareigūnai ragina nelikti nuošalyje ir pranešti policijai.

Skatindami žmones būti pilietiškais, pareigūnai rengia įvairias prevencines priemones, dalija informacinę medžiagą.

Nuo pernai lapkričio socialinių partnerių ir Lietuvos policijos iniciatyva šalyje vyksta ir socialinė kampanija, kai smurtą patiriantys asmenys pagalbos gali sulaukti tiesiog vaistinėje – atėjus į „Eurovaistinę“ tereikia vaistininkui pasakyti kodinę frazę „Kaukė – 19“ ir jis iškvies pagalbą.

Policijos pareigūnai ragina nebijoti ir kreiptis pagalbos – patiriantys smurtą taip gali apsaugoti ne tik savo sveikatą, bet ir galbūt net gyvybę.


  2021-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt