P0

Regionas

Teismas: gyvūnų gelbėtojai nusikalstamos veikos nepadarė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-21


Teismas konstatavo, jog Klaipėdos apygardos prokuratūros nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtai iš pareiškėjos paimtų jai priklausančių trijų šunų yra pagrįstas. Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorės Loretos Irenos Baguckienės nutarimą, praneša prokuratūra.

Tuo metu, kai visoje šalyje buvo išaiškintos kelios nelegalios gyvūnų veisyklos, Šilutėje gyvenanti moteris prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir baudžiamojon atsakomybėn dėl savavaldžiavimo ir vagystės patraukti gyvūnų gerove besirūpinančias įstaigas. Jos nuomone, jų atstovės, paimdamos pareiškėjos gyvūnus, nesilaikė paėmimą reglamentuojančių įstatymų reikalavimų.

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nurodant, kad nors gyvūnų paėmimas ir nebuvo įvykdytas laikantis visų įstatymų reikalavimų, tačiau ne kiekvienas įstatymo pažeidimas laikytinas nusikalstama veika ir jas padariusiems asmenims taikytinos pačios griežčiausios priemonės –baudžiamoji atsakomybė.

Klaipėdos apygardos teismo teisėjas konstatavo, kad Klaipėdoje ir Šilutėje registruotų įstaigų, kurios rūpinasi gyvūnų gerove, atstovai vykdė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas. Jie, matydami, jog pareiškėjos gyvūnai – prancūzų buldogas ir du rusų ilgaplaukiai kurtai – nėra tinkamai prižiūrimi, gyvūnus paėmė.

Teismas atsižvelgė į prokurorės nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą išdėstytus argumentus ir paliko galioti sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.


  2021-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt