P0

Kultūra

Muziejus – jaunimui: distopinį ar utopinį pasaulį rinksimės 2050-iesiems?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-19


Kovo 1 dieną Lietuvos jūrų muziejus pradės ekoforumų ciklą jaunimui „2050 m3 Baltijos. Distopija ar realybė?“, kuriuose bus gvildenamos ekologijos ir harmonijos su gamta temos.

„Siekiame būti jaunimui atviru ir draugišku muziejumi, sudaryti sąlygas kokybiškam užimtumui, neformaliam švietimui, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymui, idėjų realizavimui, ekologinio pilietiškumo skatinimui”, – pranešime cituojama šio projekto renginių koordinatorė, Jūrų muziejaus darbuotoja, Jurgita Vasiljevienė.

Lietuvos jūrų muziejaus iššūkius priėmė 16 Klaipėdos mokyklų, forumuose dalyvaus ir mokslininkai iš Klaipėdos universiteto, taip pat specialistai bei populiarūs, žinomi asmenys. Pagrindinis vaidmuo forume teks jaunimui – moksleiviams bei Lietuvos jūrų muziejaus savanoriams.

„Drauge persikelsime į 2050-uosius ir pabandysime įsivaizduoti, kas gali atsitikti jūros gyvūnams, jei kiekvienas iš mūsų nepradės rūpindamasis gamta keisti savo elgesį”, – sako projekto kuratorė, Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Renata Treigienė.

Jau dabar kviečiama Jūrų muziejaus tinklapyje susipažinti su distopiniais gyvūnais Ruoniu Padangarus, Menke Celofanus, Vėžliu Radioaktivaris Šviečianiidae, Ežiažuve Mikroplastus Krapštukedija ir kitais, kurie kreipiasi iš ateities – 2050-ųjų ir pasakoja, kas jiems atsitiko ir ką turėtume keisti savo gyvenime, jeigu nenorime, kad gamta būtų suniokota.

„Mes, jauni žmonės, į savo rankas gauname pasaulį su daugybe ekologinių problemų, todėl turime ypač gerai suvokti jų svarbą ir kartu ieškoti būdų jas spręsti. Vandenyno gerovė yra visiškai susipynusi su žmonių gerove, tad jo problemos, tokios kaip tarša, turėtų būti mūsų visų prioritetas”, – sako šio jaunimo forumo dalyvė Laura Stukonytė, pabrėždama tokių renginių aktualumą.

Kultūros straipsnių vidus

Ekoforumo renginiai bus tiesiogiai transliuojami kovo 1-23 dienomis (darbo dienomis) 15-15.30 val. Lietuvos jūrų muziejaus socialinėje Facebook paskyroje. 


  2021-02-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt