P0

Spyglys

A. Kaveckiui – mandarinų kalbos pradžiamokslis* (1)

Spyglys
2021-04-04


Gerbiamasis Klaipėdos miesto tarybos nary, konservatoriau Aidai Kavecki, esate neteisus, šimtą kartų neteisus. Siūlote Klaipėdos savivaldybės tinklapį išmarginti tik 4 kalbomis, nepelnytai pamiršęs plačiausiai pasaulyje vartojamą kalbą gražiu ir kvapniu mandarinų pavadinimu.

Gal pamiršote, kad ja pasaulyje kalba daugiau nei vienas milijardas gyventojų, tarp jų – ir ne viena dešimtis, gyvenančių Klaipėdoje?

Ar pagalvojote, kaip jiems, vargšams, jaustis, neradus jų egzistencijai gyvybiškai svarbios informacijos gimtąja kalba plačiuosiuose mūsų miestelio interneto tyruose?!

Ir apskritai, Spyglio nuomone, pats laikas būtų savivaldybės klerkams, intensyviai plušantiems nuotoliniu būdu, paraleliai kibti ir į mandarinų kalbos pamokėles, idant kinams atėjus į Klaipėdos uostą nekiltų problemų dėl kalbinių dviprasmybių.

O pavyzdį jiems, be abejonės, turėtų rodyti iniciatyvusis valdančiosios (ne)daugumos atstovas ponas Kaveckis.

Gerb. Aidai, pirmąjį, svarbiausią žodį mandarinų kalba Spyglys yra pasiryžęs asmeniškai jus išmokyti: su kinų delegacija sveikinkitės, ištardami nihao, ryškų kairinį kirtį dėdami ant a.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti itin jautriems. Spyglio humoras arba kritika yra itin juodi ir kandūs. Švelnių dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2021-04-04

  Vienas komentaras apie “A. Kaveckiui – mandarinų kalbos pradžiamokslis*”

  1. AvatarVelykis (IP: 86.100.53.185)

   Aidas Kaveckas bemokslis vyras. Neturi aukštojo išsilavinimo. Savivaldybėje tokie negali dirbti. t.y gali bet privalo mokytis-studijuoti jei nenori palikti darbo. Dabar žmogelis ,verslininkas neaišku kokios politinės pažiūros, niekinė patirtis politikoje, siūlo klaipėdiūečiams visai neparuoštą projektą- įtvirtinti Klaipėdoje daugiakalbystę.
   Visiškas žmogelio nesupratimas ,kad pirmiausiai jis nežino ; o kas savivaldybėje kalbės su tais atvykusiais užsieniečiais angliškai vokiškai, rusiškai? SIŪLAU “išmanųjį konservatorių” AIDĄ KAVECKĄ skirti į tas pareigas. Jis atrodo yra “poliglotas”.. Prie visų kalbų dar ir žemaitiškai gerai kalba.Pirmyn vyruke ….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt