P0

Švietimas

Kviečia tapti Vaikų tarybos nariu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-29


Vaiko teisių apsaugos tarnyba skelbia, jog įpusėjo atranka į Vaikų tarybą.

Gegužės 10-oji bus paskutinė diena, kuomet galima siųsti anketas ir sudalyvauti atrankoje į šią dvejus metus truksiančią kelionę, kurios tikslas – ne tik išgirsti, bet ir atliepti kiekvieno Lietuvos vaiko balsą.  

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.
Taryboje – 15 vaikų 

Vaikų tarybos nariais gali tapti vaikai nuo 7 iki 16 metų. Į tarybą bus atrinkti 15 labiausiai motyvuotų vaikų. Pati idėja sukurti Vaikų tarybą, pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės Ilmos Skuodienės, kilo siekiant padėti visuomenei išgirsti vaikų balsą, taip pat kviesti pačius vaikus kalbėti jiems svarbiomis temomis.  

Švietimo vidus

„Vaikų tarybos nariai svarstys ir diskutuos dėl vaiko teisių apsaugos klausimų bei teiks Tarnybai siūlymus ir rekomendacijas. Tačiau svarbiausias tikslas – atstovauti kiekvieno vaiko balsą ir jo poreikius. Vaikų teisės privalo būti apie tai, kas vaikui svarbu – apie jo nuomonę, rūpesčius ir lūkesčius. Esame pasiruošę klausyti, girdėti, veikti kartu“, – pranešime spaudai pažymi I. Skuodienė.  

Vaikai kviečiami sukurti vaizdo klipą apie save ir savo požiūrį į vaiko teisių problemas. Iš būsimų Vaikų tarybos narių tikimasi sulaukti ne tik problemų išryškinimo, bet ir siūlymų, kaip galima kartu jas išspręsti. Kiekvienas vaikas, norintis dalyvauti atrankoje, kviečiamas pristatyti bet kokią jam rūpimą temą – nėra griežtų taisyklių ar apribojimų.  

Svarbiausia, pasak I. Skuodienės, noras ir motyvacija save atskleisti, reikšti savo nuomonę.

„Svarbu ir tai, kad vaikas atsineštų į tarybą ir tas temas, kurioms atstovauja, kurios jį patį labiausiai liečia – tai, kas jam labiausiai įdomu“, – akcentuoja tarnybos vadovė.  

Vaikai spręs patys  

Nors dažnai manoma, kad suaugusieji geriau žino, ko reikia vaikams, Vaikų taryba buriama būtent tam, kad atstovautų vaikų balsui, būtų išgirsta, kokiomis nuotaikomis šiandien gyvena Lietuvos vaikai. 

„Vaikų taryba bus tik apie vaikų balsą ir jų išreiškiamą nuomonę. Nors suaugusieji yra dažnai linkę spręsti už vaikus, mes sieksime prakalbinti pačius vaikus – paklausti, ko jie nori, kaip mato problemas. Kartu mes galime pasiekti išties labai daug“, – tuo tikra I. Skuodienė. 

Pasak tarnybos vadovės, Vaikų tarybos darbotvarkę sudarinės patys vaikai pagal tai, kokios temos jiems bus aktualiausios.

„Mūsų tikslas – iš pradžių pasikalbėti su vaikais, kokie klausimai jiems tuo metu yra patys svarbiausi. Galbūt jiems bus svarbi savanorystė ar aplinkosauga, o gal vaikai norės diskutuoti apie vaikų teisę į kokybišką ugdymą, sveikatos ar laisvalaikio temomis. Galbūt jiems bus aktuali patyčių, smurto prieš vaikus problema. Gali būti ir taip, kad Vaikų tarybos nariai turės siūlymų galiojantiems teisiniams dokumentams, tuomet imsimės svarstyti ir tai. Temų yra daug, įvairių ir visos jos yra labai svarbios. Mums rūpi, ką vaikai galvoja, kuo gyvena, kokios jų mintys, kokius sprendimo būdus jie mato iš vaiko pusės. Kad ir kokios temos vaikams pasirodys aktualios ir jie norės apie tai kalbėti, mes su jais diskutuosime. Tai yra mūsų įsipareigojimas“, – tikina tarnybos vadovė.  

Kad tarybos posėdžiai būtų produktyvūs, įdomūs ir naudingi, į juos bus kviečiami įvairių sričių specialistai, žinomi ir daug pasiekę tų sričių, kurios taps Vaikų tarybos diskusijų objektu, atstovai.

Vaikų tarybos nariai bus renkami dvejų metų kadencijai.

Pasak I. Skuodienės, pirmieji Vaikų tarybos metai bus skirti vaikams apsiprasti su naujomis ir svarbiomis jų pareigomis bei teikti siūlymus, aiškintis, kas galėtų būti svarbiausia Vaikų tarybos veikloje. Antraisiais metais bus galima įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir stebėti jų rezultatus.  

Numatyti ne mažiau kaip 4 Vaikų tarybos posėdžiai per metus.

Vaikų taryba savo veiklą, atsižvelgdama į pandemiją ir vaikų saugumą jos metu, pradės nuotoliniu būdu. Visus Vaikų tarybos posėdžius moderuos profesionaliai dirbantys specialistai, mokantys bendrauti su vaikais,  gebantys juos prakalbinti ir suburti į bendrą grupę.  

Vaikai, norintys dalyvauti šiame projekte, kviečiami užpildyti anketą čia.  


  2021-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt