P0

Miestas

Jūrų muziejuje – Tvarios ateities kūrėjų laboratorija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-25


Gegužės 26, 27, 28 dienomis Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo prieigose vyks Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“

Nemokamame renginyje 16 Klaipėdos miesto įmonių, verslo organizacijų dalinsis savo patirtimi taikant gamtą tausojančias technologijas, įrenginius, darbo priemones.

Šis renginys – sudėtinė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, todėl į jį įsitraukė ir 16 Klaipėdos mokyklų, kurių moksleiviai virtualiu būdu jau dalyvavo muziejaus ekoforumuose, pristatydami savo temas, analizuodami gamtai grėsmingas situacijas ir ieškojo būdų bei sprendimų, kaip gyventi tvariau.

Trečiadienį bus galima pamatyti eksperimentus „Užterštas oras – užteršti plaučiai“ (Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija), „Kaip taupyti šilumos energiją?“ (Klaipėdos Simono Dacho progimnazija), „Kaip pasigaminti daugkartinį maišelį iš plastikinių maišelių?“ (Klaipėdos technologijų mokymo centras), „Kaip panaikinti vandens taršą?“ (Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija), „Kaip ugnis ar smogas kenkia miškui?“ (Klaipėdos Vyturio gimnazija).

Klaipėdos autobusų parkas pristatys elektrinį autobusą „Dancer“, „Klaipėdos energija“ pademonstruos saulės baterijų modulį, šilumos trasos fragmentą, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras papasakos ir parodys kaip atrodo išrūšiuotas šlakas, juodieji metalai. Lankytojai galės pasitikrinti ar teisingai rūšiuoja. Kas yra plastiko žiedas ir kaip atrodo susmulkintas plastikas bei kam jį smulkinti atsakys „Orion Global pet“. O Klaipėdos universitetas laboratorijoje atidarys ekspoziciją „Žmogaus pėdsakas smėlyje. Akimirkos veiksmas, paliekantis pasekmes šimtmečiams.“

Muziejus ir ekoentuziastai tikisi, kad bendradarbiaujant su verslo, mokslo institucijomis, mokyklomis, moksleiviais, savanoriais pavyks vartotojišką visuomenę susimąstyti apie gamtą, formuoti ekonuomonę ir ekoelgesį, suteikti žinių apie tai, kaip kiekvienas galime tausoti išteklius bei keisti nedraugiškus gamtai kasdienio gyvenimo įpročius.

Kiekvieną renginio dieną, 13 val. vyks tiesioginės transliacijos Lietuvos jūrų muziejaus Facebook paskyroje


  2021-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt