P0

Spyglys

Mokesčiai už automobilius: istorija sukasi ratu*

Spyglys
2021-07-12


„Atviros Klaipėdos” istorinius rašinius vis paskaitantis Spyglys eilinį kartą turi konstatuoti, kad mūsų miestelio valdžia nelabai evoliucionavo per 85 metus. 

Užtenka tik pakeisti istoriniame tekste veikiančių asmenų vardus, pavardes bei titulus ir atrodys, kad tai – stenograma iš kurio nors paskutinio miesto Tarybos posėdžio:

„Savivaldybės administracijos direktorius Neniškis šia proga pareiškė, kad susisiekimo priemonių skaičius Klaipėdoje žymiai pakilęs, kartu padidėjusios išlaidos krašto plentams taisyti ir išlaikyti. Savivaldybės administracija  mananti, kad visos kraštą keliais kursuojančios verslo motorinės susisiekimo priemonės turi būti apdėtos tam tikru mokesčiu keliams išlaikyti ir remonto išlaidoms padengti. Liberalų frakcijos ats. Velykienė šiam įstatymui pasipriešino. Girdi, tų susisiekimo priemonių laikytojams tenka mokėti akcizą už vartojamą benziną, reikia mokėti didelius krašto mokesčius už susisiekimo priemones, dabar dar norima užkrauti naują mokesčių naštą. Ats. Raugelė: „Įstatymas gali sutrukdyti susisiekimą krašto keliais”. Ats. Vaitkus: „Šiais laikais kiekvienas kraštas susisiekimą nori išplėsti, o pas mus gali būti visai priešingai. Jei krašto keliams išlaikyti reikia didesnių lėšų, tai jų galima surasti kitu keliu. Susisiekimas turi būt remiamas, ypač į vienintelį Lietuvos uosto miestą. Juk iš to yra naudos miestui ir krašto didesniems punktams”.

Nieko naujo po šia saule, nieko naujo, ypač susisiekimo politikos srityje. 

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio ir jo draugų bei konkurentų humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2021-07-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt