P0

Uostas ir jūra

Lietuvos žuvininkystės sektoriui – beveik 62 mln. eurų paramos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-16


Po trejus metus trukusių derybų įsigaliojo Europos Sąjungos reglamentas, apibrėžiantis 2021-2027 metų Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės ir akvakultūros fondo veiklą. Lietuvai iš šio fondo numatoma skirti 61 mln. 183 tūkst. eurų. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) sprendžia, kaip ši parama bus skirstoma žuvininkystės sektoriui.

Livijos Grajauskienės nuotr.

Lietuvai 2014-2020 metais iš fondo buvo skirta 63 mln. 43 tūkst. Eur., t. y. 2,2 mln. Eur daugiau. Naujuoju finansiniu laikotarpiu bendras fondo biudžetas sumažėjo, tačiau valstybėms narėms tenkančios jo dalys išliks nepakitusios.

Norėdamos gauti fondo paramą, visos ES šalys narės turi parengti savo žuvininkystės sektoriaus rėmimo programas. ŽŪM skelbia naująją 2021-2027 metų programą pradėjusi rengti dar 2019 metais. Diskutuojant su žvejais, ekonominiais-socialiniais partneriais, mokslo bendruomene, suinteresuotų valstybės ir kitų institucijų atstovais buvo siekiama išsiaiškinti visas idėjas ir pasiūlymus, kaip būtų galima racionaliau panaudoti fondo skiriamas lėšas.

Programa atsižvelgs ir į aktualias ES politikos kryptis – žaliąjį kursą, biologinės įvairovės ir „Nuo ūkio iki stalo“ strategijas.

Šį rudenį Lietuvos žuvininkystės sektoriaus rėmimo programos projektą planuojama pateikti tvirtinti Europos Komisijai.


  2021-07-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt