P0

Uostas ir jūra

Pirmas pusmetis Klaipėdos uoste – įprastu tempu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-26


Klaipėdos uoste pirmąjį šių metų pusmetį perkrautas bemaž toks pat krovinių kiekis kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Per šešis šių metų mėnesius Klaipėdos uosto krovos įmonės krovė 22,05 mln. tonų krovinių – 0,2 proc. mažiau nei perkrauta pernai per pirmąjį metų pusmetį.

„Praėję metai uostui buvo rekordiniai krovinių prasme. Pernai pirmas pusmetis išsiskyrė neįprastu krovinių kiekiu kovo mėnesį – buvo krauta apie milijoną tonų daugiau nei įprastai ir tai darė įtaką išskirtiniam rezultatui. Šiemet krova vyksta stabiliai. Jei pernai pirmą pusmetį mėnesio krova būdavo apie 3,4 milijono tonų, tai šiemet ji yra apie 3,6 milijonai tonų. Kol kas šie metai yra geri, o antra jų pusė atsakys į daugelį klausimų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pirmąjį pusmetį labiausiai didėjo generalinių ir biriųjų krovinių srautas. Fiksuotas 5,7 proc. generalinių krovinių prieaugis, biriųjų krovinių perkrauta 5,4 proc. daugiau. Tačiau 22,3 proc. mažiau perpilta skystųjų krovinių.

2021 m. sausio–birželio mėn. į Klaipėdos uostą atplaukė 3 214 laivų, tai 3,6 proc. arba 112 laivų daugiau, apsilankė 74 012 keleivių, tai yra 18,8 proc. arba 17 080 keleivių mažiau nei 2020 m. sausio–birželio mėnesiais.


  2021-07-26

  Vienas komentaras apie “Pirmas pusmetis Klaipėdos uoste – įprastu tempu”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.57.236.29)

   Nematau kuo džiaugtis padidėjusia uosto krova. Mes gyventojai Minijos g ir Kalnupės g. dabar dar labiau kenčiam nuo triukšmo ir dulkių vežamo metalo laužo atvirose krovininėse
   mašinose apvalią parą be išeiginių. Ne kartą buvo kreiptasi į savivaldybę dėl neįmanomų gyvenimo sąlygų , bet jiems tai dzin.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt