P0

Uostas ir jūra

Švedijos ambasadorė – Klaipėdos uosto direkcijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-25


Praėjusių metų rugsėjį Švedijos Karalystės ambasadorės Lietuvoje pareigas pradėjusi eiti J. E. Inger Buxton ketvirtadienį pirmą kartą lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

Ambasadorė, lydima Švedijos Karalystės garbės konsulės Klaipėdoje Vaidos Vaičaitienės, susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečiams pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus ir planuojamus projektus.

Švedija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne vienu uostu. Klaipėdos uoste yra dvi ro-ro linijos, jungiančios Klaipėdos ir Švedijos Karlshamno ir Treleborgo uostus. Krovinių srautai iš ir į Švediją Klaipėdos uoste 2020 metais sudarė 3 procentus visos uosto krovos. Daugiausia gabenta ro-ro krovinių, taip pat krauti medienos ir miškininkystės produktai, trąšos, cementas, naftos produktai.

„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Švedija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus ro-ro krovinių srautus iš ar į Švediją, pritraukti naujas krovinių rūšis, ro-ro ir keleivinių keltų linijas. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti mūsų bendradarbiavimo objektu“, – pranešime pažymi Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.


  2021-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt