P0

Konsultacijos

Primena apie pirotechnikos keliamus pavojus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-06


Policijos duomenimis, sutinkant šiuos, 2021- uosius metus, nuo 2020-ųjų gruodžio iki 2021 m. sausio 12 d. pirotechnikos užtaisai uostamiestyje sužalojo vieną asmenį, atitinkamu 2019 – 2020 m. laikotarpiu nukentėjo du žmonės, o per 2018-2019 metų šventes skaudžių nelaimių išvengta.

Šiemet zona be pirotechnikos paskelbta ir Atgimimo aikštė. Portalo archyvo nuotr.

Visgi artėjant gražiausioms metų šventėms pareigūnai primena, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai – naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti, laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo ir kt.

Pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petradas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar populiariai vadinamų bombioškėm, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius ar perdarytus fejeverkus.

Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų (išskyrus paprasčiausius F1 kategorijos fejerverkus). Zona be pirotechnikos šiemet Klaipėdoje paskelbta ne tik Teatro, bet ir Atgimimo aikštė.

Policijos pareigūnai teigia kaip ir kasmet šventiniu laikotarpiu vykdysiantys sustiprintą pirotechnikos pardavimo ir naudojimo kontrolę, tačiau elgtis atsakingai ragina visus.


  2021-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt