P0

Regionas

Rajone – daugiau ir santuokų, ir skyrybų, ir mirčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-04


Praėjusiais metais Klaipėdos rajone netrūko džiuginančių skaičių. Užregistruota daugiau santuokų nei 2020-aisiais, gimė daugiau nei pusė tūkstančio naujagimių. Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė vaikams Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus.

Dažniau tuokėsi pasirinktose vietose ir užsienyje

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, metai buvo gausesni santuokų. 2021-aisiais įregistruotos 273, o 2020-aisiais – 229 santuokos.

Populiari vedybų registravimo vieta išlieka Olandų kepurė. Portalo archyvo nuotr.

Tiek pernai, tiek dar ankstesniais metais 44 poros nutarė susituokti bažnyčioje. Vis dažniau jaunavedžiai rinkosi užsienio šalis – 2021 m. jose tuokėsi 25 poros, o 2020 m. – 13. Taip pat daugiau porų aukso žiedus sumainė savo pasirinktose vietose. Pernai – net 74 poros, o 2020 m. – 47. Populiariausia vieta vedyboms išlieka pajūris – čia registruota 15 santuokų. Be to, jaunieji dažnai rinkosi ir įvairias Klaipėdos rajono sodybas.

Vedybų gausa išsiskyrė liepos 24-oji. Tądien Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius įregistravo 10 santuokų.

Praėjusiais metais įregistruota 15 santuokų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. 2020 metais – 10.

117 porų nutarė pasukti skirtingais gyvenimo keliais. 2020 m. ištuokų buvo kiek mažiau – 99.

Be to, pernai mirė daugiau rajono gyventojų nei ankstesniais metais – 737. 2020 m. fiksuotos 665 netektys.

Vaikams – ir populiarūs, ir reti vardai

2021-ieji Klaipėdos rajone buvo gausesni ir gimusių vaikų skaičiumi – užregistruoti 544 naujagimiai. 2020 m. gimė 506 kūdikiai.

Pernai gimė daugiau berniukų – 289. Susilaukta 255 mergaičių. 2020-aisiais būta priešingai – registruota daugiau mergaičių.

2021 m. gimė 3 poros dvynukų, 2020-aisiais – 6 poros.

Populiariausias vardas tarp berniukų buvo Lukas. Jis suteiktas 11-ai vaikų. 9 berniukai pavadinti Mato ir Jono vardais, 8 kūdikiams suteiktas Beno vardas, tiek pat naujagimių pavadinti Dovydo vardu.

Populiariausi mergaičių vardai – Emilija ir Sofija. Taip pavadintos 7 naujagimės. Po 6 kartus buvo suteikti vardai Lėja ir Patricija.

Kai kurie tėvai nutarė savo atžalas pavadinti ir retesniais vardais. Berniukams suteikti vardai Trevoras, Ilajus, Keironas, Jeronimas, o mergaitėms – Deivė, Madeira, Boneta, Neilė.

INFORMACIJA

Atkreipiamas dėmesys, jog civilinės metrikacijos paslaugos suteikiamos nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, taigi šie duomenys tikrosios rajono demografinės situacijos neatspindi.


  2022-01-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt