P0

Verslas

„Klaipėdos energija“ statys 35 metrų aukščio hidroužtvarą (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-10


Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ savo elektrinės teritorijoje (Danės g. 8) rengiasi 30 metrų aukščio hidroužtvaros, suprojektuotos dar 1987 metais, demontavimui ir naujos hidroužtvaros statybai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Numatoma, kad naujoji hidroužtvara bus 35 metrų aukščio. Šiuo metu rengiamas statybos techninis darbo projektas, jį savivaldybės valdomos bendrovės užsakymu rengia UAB „TEC Industry“. 

Užtvara reikalinga grįžtančio termofikacinio vandens galimiems hidrauliniams smūgiams sušvelninti. Projektavimo kaštai – 45 980 eurų. Projektą sutarta parengti iki šių metų pabaigos.

Dabartinė hidroužtvara yra sumontuota šalia Klaipėdos elektrinės kolektorinės pastato ir prijungta prie šilumos tinklų gražinamo termofikacinio vandens vamzdyno.

Dėl nežinomų priežasčių ši hidroužtvara nėra įregistruota nekilnojamojo turto registre, nerandamas ir šio statinio statybos užbaigimo dokumentai.

Teritorijoje gruntai yra gana silpni, tad esamos hidroužtvaros monolitinis gelžbetoninis pamatas remiasi į 12 polių, sukaltų į 16 metrų gylį. AB „Klaipėdos energija“ specialistai pamatus vertina kaip patikimus ir siūlo atlikus ekspertizę juos panaudoti naujosios hidroužtvaros statyboje. 

Ant tokių pat polių remiasi ir numatomo pakeisti nupylimo vamzdžio pamatai, todėl tikimasi juos panaudoti naujajam nupylimo vamzdžiui atremti.


  2022-03-10

  2 komentarai “„Klaipėdos energija“ statys 35 metrų aukščio hidroužtvarą”

  1. AvatarOho (IP: 88.119.136.56)

   Kažkokią avantiūrą sugalvojo, dar vieną vizualinę senamiesčio taršą įrengti, dabar vietoje tilto bus hidroužtvara ?!

   • AvatarLinkėjimai mp (IP: 188.69.196.190)

    sakytum gerą kainą pasiūlė, bet 46 tūkst. eur, lyginant su kitais sudėtingais projektais, kuriuos teko turėt tai tikrai išpūsta kaina. Mano nuomone.
    KETEC čia gal jau viena įmonė ar tik geri draugai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt