P0

Kultūra

Klaipėdoje – sutuoktinių keramikų darbų paroda „Susidvejinimas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-30


Birželio 2 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) bus pristatyta dviejų žymių kūrėjų – Živilės Bardzilauskaitės-Bergins (Lietuva) tapybos bei kaulinio porceliano objektų ir Jurio Bergins (Latvija) kaulinio porceliano skulptūrinės plastikos paroda. Gyvenimu ir kūrybine erdve besidalijantys kūrėjai parodą pavadino „Susidvejinimas“.

Menininkė Ž. Bardzilauskaitė-Bergins šįkart kviečia pasivaikščioti ne tik po porceliano objektų, bet ir po tapybos pasaulį. Optinio meno stilistikai artimuose kūriniuose juoda spalva piešiamomis linijomis, geometrinėmis figūromis menininkė kuria įstabius, ryškius paveikslus.

„Be keramikos nebūtų ir tapybos, nes keramika gali būti ne tik labai tapybiška, bet ir grafiška ar skulptūriška. Tai dvi mano pusės, kurios viena kitą papildo, – sako pripažinta keramikė. – Man tapyti yra paprasčiau, nes pradėdama paveikslą jau žinau, koks jis bus. Porceliano viršglazūrinę tapybą pratęsiau drobėse.“

Latvijos keramikas J. Bergins, jau daugelį metų gyvenantis tarp Rygos ir Kauno, lieka ištikimas savajam meniniam braižui. Prie jo kūrinių visada reikia ilgėliau stabtelėti norint atkoduoti ženklus, simbolius, archeologinius faktus, įkrautus sociopolitiniu ir istoriniu turiniu. Kūriniuose akivaizdžios istorinės nuorodos dažnai persipina su dviprasmiškomis kultūrinėmis ir asmeninėmis nuorodomis. Lengvai atpažįstamas dailininko kūrybos stilius savo išraiškingomis formomis ir grafiniais niuansais išskiria jį iš kitų keramikų.

J. Bergins darbai yra vizualiai stiprūs. Jis dažnai naudoja ryškias pirmines spalvas, stiprius kontrastus ir juos sugretina su realistiškais, juodais ir baltais vaizdais. Dailininko kūrybinė estetika išsiskiria porceliano deriniais, vaizdo perdavimais, glazūra ir viršglazūrine tapyba.

Paroda veiks iki liepos 6 d.

INFORMACIJA

Ž. Bardzilauskaitė-Bergins (g. 1956) 1982 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar dailės akademija). Nuo 1987 m. yra surengusi beveik 30 personalinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Graikijoje; dalyvavo tarptautinėse konkursinėse parodose Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje, JAV, Lenkijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje ir kt. Menininkės kūryba įvertinta daugeliu apdovanojimų. Nuo 1995 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

J. Bergins (g. 1961 m.) 1985 m. baigė Latvijos dailės akademiją. Nuo 1987 m. dalyvauja parodose: Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje, Kanadoje, JAV, Vokietijoje, Danijoje, Australijoje, Italijoje, Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje, Jugoslavijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje, Suomijoje, Pietų Korėjoje, Taivane, Kinijoje. 1992 m. skirta „Banff Center for the Arts“ (Kanada) stipendija. Turi nemažai tarptautinių apdovanojimų, yra Latvijos dailininkų sąjungos narys.


  2022-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt