P0

Aplinkosauga

Iš Jūrų muziejaus – ir su žiniomis, ir su pušų sodinukais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-10


Lietuvos jūrų muziejuje, minint Jaunimo metus, ketvirtadienį lankytojus pasitiko devynios Klaipėdos mokslo įstaigų studentų ir mokinių komandos. Nemokamų edukacinių veiklų diena lankytojams ,,Nuo EGO iki EKO” buvo skirta ekologijos ir tvaraus gyvenimo temai. Studentai ir mokiniai vedė savo sukurtus edukacinius užsiėmimus muziejaus ekspozicijose ir kvietė iš naujo atrasti ekologinį raštingumą. 

Alfonso Mažūno nuotr.

Muziejus praneša, jog lankytojai noriai dalyvavo šiose įtraukiose veiklose. Dauguma jų buvo leidžiančios ne tik sužinoti, pamatyti, bet ir patirti. 

Itin įdomią temą išradingai pristatė Klaipėdos universiteto komanda – ji kvietė lankytojus patirti … šviesos taršą, kuri itin kenkia vandens gyvūnams.  

Socialinių mokslų kolegija daug dėmesio skyrė radiacinei taršai, o Klaipėdos turizmo mokykla bandymo būdais parodė, koks pražūtingas naftos produktų išsiliejimas yra paukščiams – konkrečiai pingvinams. Naftai sulipinus plunksnas vandens paukščiai negali nei skristi, nei plaukti. Net ir išvalius plunksnas, jos netenka apsauginio sluoksnio ir iš karto paukštis sušlampa. 

Alfonso Mažūno nuotr.

Kretingos technologijos ir verslo mokykla pristatė žaismingus iš atliekų pagamintus robotukus, kurie skirti atmintį gerinantiems žaidimams.  

Ypatingo dėmesio sulaukė Klaipėdos paslaugų ir Lietuvos verslo kolegijos edukacinė akcija dalijant augaliukus – pušų sodinukus. Juos noriai ėmė ne tik Klaipėdos mokyklų moksleiviai, bet ir muziejaus svečiai iš Latvijos. Sodinukais apdovanoti lankytojai pažadėjo atsiųsti nuotraukas, parodančias, kaip šios ekoakcijos pušelės auga jų aplinkoje.  

Ekologinius sprendimus siūlė ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Karaliaus Mindaugo profesinės mokyklos, Lietuvos verslo kolegijos ir Klaipėdos valstybinės kolegijos komandos.  

Ši edukacinė diena trijų dienų projekto ,,Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022”  – dalis. Projekto tikslas – skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir kuo aktyviau dalyvauti kuriant tvarią ateitį.  

Alfonso Mažūno nuotr.

Projektą vainikuos penktadienį, birželio 10 dieną, Klaipėdoje, Dangės skvere, rengiama „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022”. Atnaujintame skvere trisdešimt vienas projekto dalyvis pristatys sprendimus, išradimus, paslaugas ar produktus, kurie supažindins visuomenę su aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Nustebins ir menininkai: galima bus pamatyti ir išgirsti jausmingą ansamblį ,,Ritmas Kitaip”, kuris pademonstruos, kad muzikuoti galima ir įvairiais nenaudojamais daiktais. 

Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. 


  2022-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt