P0

Konsultacijos

Po pandemijos – daugiau kelionių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-21


Šalies gyventojų kelionių su nakvyne skaičius po Lietuvą šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 35 proc. ir sudarė 595,8  tūkst. kelionių, vienadienių kelionių skaičius padidėjo 32 proc. ir sudarė 1,7 mln. kelionių. Tuo metu kelionių į užsienį skaičius šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, padidėjo 4,9 karto.

Daugiausia pirmąją ketvirtį keliauta į Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Norvegiją, Latviją, Egiptą ir Daniją. Palmiros Mart nuotr.

Statistikos departamentas praneša, jog sausio-kovo mėn. po Lietuvą keliavę gyventojai išleido 64 mln. eurų. Per vieną asmeninę kelionę šalies gyventojai vidutiniškai išleido 107 eurus, per verslo kelionę – 110 eurų.

Tuo metu į užsienį pirmąjį ketvirtį keliavo 199,8 tūkst. šalies gyventojų, arba 5 kartus daugiau nei per tą patį 2021 m. laikotarpį, vidutinė kelionės užsienyje trukmė buvo 6,7 nakvynės.

51,1 proc. keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame apgyvendinimo sektoriuje, 47,8 proc. – viešbučiuose ir moteliuose.

Po užsienio šalis keliavę turistai iš Lietuvos išleido 124 mln. eurų, tai 4,9 karto daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių metų pirmąjį ketvirtį kelionėje užsienyje vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 499 eurus.

Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 248,4 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 20,5 proc. visų kelionių, arba 3,8 kartų daugiau nei pernai tuo pačių metu. Asmeninės kelionės sudarė 58,2 proc. visų kelionių į užsienį, verslo kelionės – 41,8 proc.

Daugiausia pirmąjį ketvirtį keliauta į Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Norvegiją, Latviją, Egiptą ir Daniją.


  2022-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt