P0

Kultūra

Jūrų muziejus kviečia į šventinius renginius (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-27


Lietuvos jūrų muziejus pradeda Jūros šventę anksčiau. Jau rytoj, ketvirtadienį, 15 val., jūrinė bendruomenė susirinks prie „Albatroso“ paminklo Smiltynėje į tradicinę Jūrininkų pagerbimo ceremoniją „Jūrą Lietuvai atvėrusiems“. Ji rengiama kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Metams bėgant ir renginiui augant, jis įgijo platesnę prasmę: ceremonijos metu bus įteikti Ministrės pirmininkės, Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos Valstybinio jūrų uosto direkcijos apdovanojimai ir padėkos.

Penktadienį, liepos 29 d., Karališkoje Dangės krantinėje 15 val. rengiama karo laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ atidarymo ceremonija.

„Sūduvis“ nuo šiol tarnaus patriotiniam ugdymui, šiuolaikinės Lietuvos istorijos pažinimui, taip pat leis praplėsti žinias ir jūrinės inžinerijos, technologijų srityse.

Penktadienio vakare, 19 val., kylant Pilies tiltui, į Klaipėdą įplauks jau vienuoliktasis tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Jį šventės lankytojai galės stebėti šeštadienį 19 val. ir 23 val. Šeštadienį, 17 val., bus galima susipažinti su „Dangės flotilės“ laivais ir jų įgulomis, taip pat dalyvauti individualiose ekskursijose su kurėno kapitonu ar šiporiumi. Tradicinių ir istorinių laivų flotilė kasmet pateikia naujienų – šiemet medinių laivų gretas papildė pirmoji atkurta klinkerinė Kuršių marių tradicinė valtis.

Jūros šventę Lietuvos jūrų muziejus praturtina ir parodomis. Nuo penktadienio, Meridiano skvere, bus rodoma kilnojamoji paroda „Lietuvos jūrinio paveldo ženklai. 1923–1939 m. jūros žvejų palikimas“ , parodą „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ bus galima išvysti AB „Smiltynės perkėla“ kelte „Nida“, ekspoziciją „Klaipėdai – 770. Darbų ir žiemos uostai 1910–1939 m.“ – prie Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro.

Visos Jūros šventės metu nuo antradienio iki sekmadienio lankytojų laukia muziejaus ekspozicijos bei naujas delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymas „Žaliasis spindulys“.

Liepos 31 dieną, sekmadienį, muziejaus ir akvariumo lankymas – nemokamas.


  2022-07-27

  Vienas komentaras apie “Jūrų muziejus kviečia į šventinius renginius”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Olga, turbūt laikas Jūrų muziejaus logotipą keisti į karinį laivą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt