P0

Kultūra

Šeiko šokių teatras sužibėjo Edinburge

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-29


Kasmet, tris rugpjūčio savaites, Edinburgas džiaugiasi kūrybinės energijos sprogimu, kurį sukuria menininkai ir atlikėjai iš visų pasaulio kampelių, tame tarpe ir Lietuvos. Šeiko šokio teatras ir Granhøj Dans festivalyje pirmąkart pristatė šokio ir muzikos spektaklį „Bolero – extended“ ir buvo pastebėti meno kritikų bei žiniasklaidos.

Jubiliejiniame 75-ąjame festivalyje Šeiko šokio teatras savo spektaklį rodė pirmą kartą, tad tai, jog kūrinys buvo pastebėtas, parodė puikų teatro bei Lietuvos šokio potencialą dalyvauti tokio masto renginiuose.

Mervyn Stutter Pick of the Fringe spektakliui suteikė 4 žvaigždučių įvertinimą ir pakvietė pristatyti kūrinį specialiame jų renginyje, skirtame atkreipti dėmesį į įdomiausius festivalio renginius. Penkių žvaigždučių įvertinimą skyrė Škotijos kultūros ir meno leidinys The Wee Review. Puikaus atsiliepimo negailėjo ir kito leidinio apžvalgininkai iš The Scotsman.

„Bolero – extended“ – tai valandą trunkantis violončelių ir šokio spektaklis, priverčiantis naujai pažvelgti į kanoninį kūrinį. Šis kūrinys – tai neįprasta ir originali vieno garsiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravel’o kūrinių „Boléro“ interpretacija. Lengvai atpažįstama melodija ir jos parafrazės scenoje vizualizuojamos Šeiko šokio teatro šokėjų ir jungtinio Klaipėdos-Edinburgo violončelių okteto atlikėjų. Originaliai dekonstruojama M. Ravel’o muzika, scenoje atliekama vienos, kelių ar iš karto aštuonių violončelių, suskamba netikėtai ir šiuolaikiškai.

Spektaklio anonsas – https://vimeo.com/342726320 


  2022-08-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt