P0

Kultūra

Lėlių teatras pradeda naują sezoną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-07


Rugsėjo 10 d., šeštadienį, 12 val. Klaipėdos lėlių teatras pradės sezoną visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviesdamas į Turgaus gatvę – čia vyks reginys „Apie žuvis ir žmones“. Svajingas ir elegantiškas skrydis danguje, aukštyn ir žemyn, dangaus mėlį skrodžiantis, bet lengvas lyg plunksnos krytis, grakštus kaip žuvies uodegos vikstelėjimas vandenyno gelmėje.

Rugsėjo 17 d., šeštadienį, lėlių teatre vyks teatro archyvinių spektaklių lėlių parodos atidarymas. Parodoje bus eksponuojamos Jūratės Januškevičiūtės, Gintarės Radvilavičiūtės, Živilės Dargytės, Aušros Bakanaitės kurtos lėlės, lankytojus nukelsiančios į visų mėgtus, išsiilgtus spektaklius: „Mama“, „Žirafa su kojinėmis“, „Baubas“, „A-PA-PA“, „Kiškio pasakos“

Spalio 29 d., šeštadienį, vyks į šviesų ir objektų spektaklio „Tunelis“ premjera. Spektaklis kuriamas bendradarbiaujant su Liublianos lėlių teatru. Pagarbiai, atsakingai, tarp savęs, suaugusiojo, ir vaikų distancijos nekuriantis režisierius ir šį kartą pasirinko kalbėti vaikams itin aktualia tema – apie baimes. Žaisdama su šviesa ir tamsa spektaklio kūrybinė komanda kvies pamatyti savo baimes kitaip, taip, kad gal net pavyks su jomis susidraugauti.

Ne mažiau įdomių veiklų numatyta ir Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre – rugsėjis pradedamas trečiosiomis meistriškumo dirbtuvėmis. Šį sykį penkių dienų trukmės dirbtuvėse dalyviai kartu su kino ir teatro dramaturge Tekle Kavtaradze.

Spalio 7 d., penktadienį, lėlių teatro edukacinio centro erdvėse duris atvers interaktyvi kino ir teatro dailininko, iliustratoriaus Antano Dubros kurta paroda „Dzotukės“ (dzūkiškai – slaptavietės, būstinės). Šioje parodoje kiekvienas galės atrasti, pasislėpti ar iš slaptavietės stebėti pasaulį ir kitų gyvenimus. Paroda subalansuota šeimoms, organizuotoms mokinių ar auklėtinių grupėms, draugų būreliams ir tiems, kurie bus pasiryžę draugų susirasti „Dzotukėse“.

Organizuotos mokinių grupės ir šiemet bus laukiamos Klaipėdos lėlių teatro edukacijose. Teatrinėje edukacijoje „Mechaninis stebuklas“ vaikai nuo 5 metų turės galimybę susipažinti mechanikos principais ir veikimu natūralioje aplinkoje, „Iliuzija lėlių teatre“ atskleis lėlių teatro paslaptis, o „Lėlių teatro magija“ pristatys svarbiausius lėlių teatro istorijos ir raidos momentus, patys pasigaminę lėlę edukacijos dalyviai galės išbandyti ir atrasti pagrindinius lėlių teatro veikimo principus.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai nuo vienerių metų laukiami „Karakumų Asilėlio mokyklėlėje“. Mokyklėlės tikslas – supažindinti vaikus su lėle, lėlių teatru, puoselėti žmogiškąsias vertybes, mokyti vaikus būti grupėje, reikšti mintis, nebijoti savęs ir kitų. Lėlių teatro mokyklėlėje tėvai turi galimybę praleisti kartu vertingą valandėlę su vaiku, o vaikai – betarpiškai bendrauti su Karakumų Asilėlio mokyklėlės vadovėmis, lėlėmis, bendraamžiais, pažinti sudėtingą pasaulį paprastomis priemonėmis. Registruotis į „Karakumų Asilėlio mokyklėlę“ galima iki rugsėjo 12 d., pirmieji susitikimai – jau rugsėjo 13 ir 14 d.

Kultūros straipsnių vidus


  2022-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt