P0

Mums rašo

„Eglės“ seniūnaitijos bendruomenės renginyje dalyvaus kandidatai į Klaipėdos merus (3)

Virginija Jurgilevičienė, „Eglės“ seniūnaitijos bendruomenės pirmininkė
2022-10-21


Socialinių reikalų ministerija ėmėsi misijos – stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse. Klaipėdos mieste aštuonios bendruomenės gavo finansavimą iš šios ministerijos.

Viena iš veiklų, kuri yra finansuojama, skirta organizacijos narių gebėjimų stiprinimui, bendradarbiavimui su vietos valdžios institucijomis, advokacijai ir bendruomenės interesų atstovavimui, įsitraukiant į vietos lygmens sprendimų priėmimo procesą.

„Eglės“ seniūnaitijos bendruomenė dalyvavo konkurse, ir jos projektas buvo finansuotas. Ji numatė keletą susitikimų su miesto valdžios institucijų darbuotojais, politikais, kurių metu būtų sprendžiami bendruomenei aktualūs klausimai, o sprendimų pateikimo ir priėmimo
procese galėtų dalyvautų pati bendruomenė.

„Eglės“ seniūnaitijos bendruomenei, kurią sudaro vyresnio amžiaus žmonės, viena svarbiausių problemų ta, kad nebegali sumokėti įvairių mokesčių artimiausioje parduotuvėje „Grūstė“. Ši maisto parduotuvė, kurioje buvo terminalas „Perlas“, užsidarė. Vyresnio amžiaus, o taip pat neįgalūs Kretingos gatvės arba Universiteto, Luizės seniūnaitijų gyventojai dabar turi pasiekti „Studlentą“, „Iki“ parduotuvę.

Viena gyventoja susirado mane, kaip šio gyvenamojo rajono atstovę, ir ėmė pasakoti savo bėdas: pasirodo iš „Iki“ parduotuvės, susimokėjusi mokesčius, moteris vos parėjo į namus. Kodėl niekas negalvoja apie 80-mečius, neįgalius, kodėl jų problemos yra niekinės?

Kita moteris prisiminė, jog kadaise buvo spaudos kioskas, kurį taip pat panaikino, vaistinė, kurią taip pat uždarė, paštas, kurio irgi nebėra.

Klaipėdos miestas yra suskirstytas į 55 seniūnaitijas. Jų gyventojai ypač skundžiasi, kad paštas tapo sunkiai pasiekiamas. Verslas siekia tik pelno, ir jam neskauda galva, kad nemaža dalis paslaugų gyventojams sunkiai pasiekiamos.

Kad atsakytų į šiuos svarbius klausimus, „Eglės“ ir Universiteto seniūnaitijos bendruomenė pakvietė Klaipėdos savivaldybės administracijos atstovus, merą bei būsimus merus į diskusiją dėl būtiniausių paslaugų teikimo Universiteto seniūnaitijos gyventojams. Į susitikimą su gyventojais pažadėjo atvykti kandidatai į merus Ligita Girskienė, Audrius Petrošius, Naglis Puteikis, Arvydas Vaitkus, Arvydas Ektis.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, gavusi kvietimą, atsakė raštu, jog negali atvykti. Raštą pasirašė vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius. Jo atsakymas teigia, kad administracija tik įgyvendina sprendimus, kuriuos priima miesto Taryba. Miesto Taryba esą nėra numačiusi jokių lengvatų paslaugas teikiančiam verslui. Savo pateiktą informaciją patarėjas užbaigė palinkėjimu: „Dėkojame, kad aktyviai rengiate projektus ir dalyvaujate bendruomenių veiklos stiprinimo projektuose… Tikimės, kad susitikimo diskusijų metu pavyks pateikti racionalių pasiūlymų Klaipėdos miesto savivaldybei, kuriuos bus galima įvertinti ir,pagal galimybes, spręsti dėl jų aktualumo.“

„Eglės“ seniūnaitijos bendruomenė taip pat tikisi, kad penktadienį, t. y. spalio 21 d., 16 val., atvykę į Klaipėdos universiteto kavinę „Kubas“, kuri įsikūrusi senuosiuose universiteto rūmuose (pastatas su laikrodžio bokšteliu), kandidatai į merus pateiks racionalių pasiūlymų, kaip paslaugas gaus tie, kuriems jos būtinos.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-10-21

  3 komentarai “„Eglės“ seniūnaitijos bendruomenės renginyje dalyvaus kandidatai į Klaipėdos merus”

  1. AvatarGerai čia ponia suveikė (IP: 78.56.183.231)

   Per susitikimus su politikas projektu pinigus nusirašo? Išrinktiesiems jau nebreik savo saskaita išlaidu apturet. Ir čia apmoka patis runkelia:D)) Ankiek reik but durnam ką tep elgties

  2. AvatarAuditorius (IP: 47.62.27.74)

   Žiaru, jog tokiai nesamonei kaip bendruomenes diskusija su kandidatais leidziami pinigai, kurie tikrai galejo prisideti prie bendruomenes geroves. Projekto pareiskejo fantazijos lygis toks zemiau NULIO, kad toliau niekur.

  3. AvatarO savivaldybė sumažinio kioskų, paštu (IP: 90.131.46.132)

   Bet savivaldybė ir Taryba atstovauja gerai trinkelių gamintojus. Masiškai kerta medžius ir turi pinigu trinkelizacijai. Betonas Vaidilos aik. Betonas Jono kalnelis. Vien betionas Rumpiškės kvartalas. Dėl toti jau paskendo miestas. Užtvyndyti namu rūsiai. Tai šios Tarybos ir savivaldybės veikla.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt