P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tapo akcine bendrove (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-02


Valstybės įmonės Registrų centro Juridinių asmenų registre pirmadienį įregistruoti akcinės bendrovės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įstatai. Įmonės pertvarka iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę baigta.

Tam, kad Uosto direkcija sklandžiai pereitų prie naujos įmonės teisinės formos, pertvarkymui būtini atlikti veiksmai vyko pagal Vyriausybės patvirtintą Valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Privalėjo būti atlikta teisės aktų inventorizacija, taip pat peržiūrėti, vertinti ir pakeisti vidiniai teisės aktai, atliktas turto vertinimas, pakeisti įmonės įstatai ir kt.

Lietuvai tapus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, valstybė įsipareigojo įgyvendinti EBPO rekomendacijas, tarp kurių – valstybės įmonių valdymo tobulinimas, dalį jų pertvarkant į akcines bendroves. Pertvarkius Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją bus dar labiau stiprinamas įmonės ekonominis savarankiškumas – vystant naujas veiklas, kuriančias papildomas pajamas ir pridėtinę vertę. Uosto direkcijai taip pat atsiveria galimybė kurti dukterines įmones, lengviau investuoti ir disponuoti tam tikru turtu.

Nuo pirmadienio taip pat įsigalioja susisiekimo ministro įsakymas dėl akcinės bendrovės Stebėtojų tarybos. Ją sudaro 5 nariai, iš jų 3 nepriklausomi.

Darbą pradėjusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos stebėtojų taryba turės išrinkti įmonės valdybą.

Kol kas direkcijai ir toliau vadovauja Algis Latakas.


  2023-01-02

  4 komentarai “Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tapo akcine bendrove”

  1. AvatarŽingeidus (IP: 86.38.153.45)

   Dar būtinai informuokite visuomenę, kai valstybinė jūrų uosto direkcija taps UAB’u!

  2. AvatarRomas (IP: 81.7.123.42)

   Gal Atvira Klaipėda galės informuoti gyventojus, kada Klaipėdos jūrų uosto direkcijos akcijos bus parduodamos biržoje ir bus galima jų oficialiai įsigyti. Ar kaip dažnais atvejais tai bus didelė paslaptis ir šią informaciją turės tik konservų ministrai, miesto meras ir kiti “artimi” žmonės.

  3. AvatarIlythiiri (IP: 82.135.146.154)

   Sekanti privatizavimui turbūt armija?

  4. AvatarTai gal ir (IP: 78.57.217.118)

   akcininkus galėtų parašyti, bet, matyt, tai valstybinė paslaptis…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt