P0

Miestas

Ragina teikti kandidatus į seniūnaičius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-26


Jau ateinančią savaitę – nuo gegužės 30 dienos – Klaipėdos gyventojai bus kviečiami teikti kandidatus į seniūnaičius. Siūlymų laukiama mėnesį – iki birželio 30-osios.

Seniūnaitis – tai seniūnaitijos bendruomenės atstovas, renkamas gyventojų ketveriems metams. Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos, tačiau šiuo metu seniūnaičius turi tik 33 iš jų.

Iš Klaipėdoje esančių 55 seniūnaitijų, seniūnaičius turi tik 33. Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pabrėžia, kad labai svarbu, jog kiekviena bendruomenė turėtų aktyvų ir iniciatyvų seniūnaitį.

„Tai pirminė ir labai svarbi grandis, kuri geriausiai žino visas gyventojų problemas savo atstovaujamame rajone. Labai tikiuosi, kad gyventojai bus aktyvūs teikdami kandidatūras, rinkdami seniūnaičius, o išrinktieji seniūnaičiai bus aktyvūs kasdienėje veikloje. Siekiame glaudaus ryšio su kiekvienu gyvenamuoju rajonu, su kiekviena gatve, mums svarbu, kad savivaldybės sprendimai būtų iš tikrųjų parankūs gyventojams, kad būtų sprendžiamos ilgalaikės gyventojų problemos“, – pranešime pažymi A. Vaitkus.

Balsavimas už pasiūlytus kandidatus vyks nuo liepos 25 iki rugpjūčio 11 d. Atiduoti savo balsą bus galima savivaldybės interneto svetainėje elektroniniu būdu, taip pat raštu seniūnaitijose, kur kandidatai į seniūnaičius arba juos palaikantys gyventojai kvies pasirašyti apklausos lapuose.

Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, į laisvas likusias vietas bus organizuojami pakartotiniai rinkimai.

Detalesnė informacija, kokius dokumentus reikia pateikti siūlant kandidatūras į seniūnaičius, skelbiama savivaldybės interneto svetainėje.

Šiuo metu dirbančių seniūnaičių kadencija tęsis iki kol bus išrinkti naujos kadencijos seniūnaičiai. Naujai išrinktų seniūnaičių sąrašo paskelbimas planuojamas rugpjūčio 31 d.

Seniūnaičiui už jo veiklą skiriama iki 70 eurų per mėnesį išmoka.


  2023-05-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt