P0

Regionas

Atnaujintame Palangos turizmo informacijos centre – kelionės laiku

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-18


Palangos savivaldybė skelbia, jog jos turizmo informacijos centras lankytojus jau pasitinka išplėstas, atnaujintas bei moderniai įrengtas.

Anot pranešimo, atnaujinant Turizmo informacijos centro patalpas siekta išlaikyti senajai autobusų stočiai artimą išplanavimą, adaptuojant jį pagal šiuolaikinius poreikius. Didelis dėmesys skirtas ir judėjimo negalią turinčių lankytojų poreikiams – judantieji vežimėliais į Turizmo informacijos centrą patogiai patekti gali pro specialiai šiam tikslui įrengtą įėjimą su patogiu įvažiavimu ir praplatintomis durimis. O kad bendraudami su centro darbuotojais judėjimo negalią turintys asmenys jaustųsi komfortiškai, specialiai šiam tikslui pritaikyta pažeminta darbo vieta, sanitarinis mazgas taip pat pritaikytas neįgaliesiems.

Atnaujinant patalpas, Turizmo informacijos centre buvo suformuotos 4 erdvės: administracinė, lankytojų aptarnavimo, lankytojų poilsio bei interaktyvioji. Lankytojų poilsio ir informacijos zonoje patogiai įsitaisę ant minkštasuolio, galėsite susipažinti su informacija apie Palangos kurortą, pasinaudoti bevieliu internetu, čia taip pat galima įsigyti suvenyrų su Palangos atributika. O kad laikas Turizmo informacijos centre neprailgtų mažiesiems lankytojams, jiems įrengtas vaikų kampelis. Tačiau didžiausio lankytojų dėmesio kasdien sulaukia Interaktyvi zona su vaizdo ir 3D filmų peržiūrų vieta, fofobūdelėmis ir infoterminalais. Čia galėsite ne tik susipažinti su informacija apie sukurtą turistinį Gintaro maršrutą, bet ir, pasinaudodami 3D ir virtualios realybės technologijomis, keliauti laiku bei pamatyti, kaip kūrėsi Palangos kurortas.

Iš anksto galima užsisakiusi galima dalyvauti edukacinėje programoje „Palanga vakar ir šiandien“, kurios metu išvysite 3D filmą apie Palangą, apimantį svarbiausius Palangos kūrimosi ir plėtros laikotarpius: senosios Palangos bei Šventosios gyvenviečių, grafų Tiškevičių laikmečio kurortą, sovietmečio bei dabartinės Palangos. Šį filmą papildo 10 virtualios realybės vaizdo klipų apie Palangos kurorto istoriją. Taip pat galėsima sudalyvauti viktorinoje. Teisingai atsakę į viktorinos klausimus lankytojai bus apdovanoti Palangos turizmo informacijos centro įsteigtais prizais.

Lankytojų interaktyviojoje zonoje laukia ir daugiau atrakcijų – galimybė įsiamžinti senosios Palangos fone, kurį pasirinkti galima iš 10 siūlomų variantų, bei šią nuotrauką elektroniniu paštu iš karto išsiųsti savo bičiuliams ar sau pačiam. Taip pat visi norintieji kviečiami susipažinti ir su interaktyvia fotografijų paroda, kuri leidžia kiekvienam lankytojui atskleisti laiko paslaptį ir susipažinti su istoriniais kurorto pastatais bei pamatyti, kaip šie pastatai atrodo šiandien.

Svečiai gali dalyvauti ir teminėse ekskursijose. Tiesa, užsiregistruoti į jas reikia iš anksto. Vienos iš jų metu gidas parodys, kur buvo pirmieji Tiškevičių rūmai, papasakos apie pirmąjį Palangos viešbutį, vasarotojų įspūdžius ir čia plazdenusią senosios Palangos dvasią. Išsiaiškinsite, kaip ir kodėl vartotas vienas garsus gėrimas bei kodėl kurorto parkas yra toks išskirtinis. Galų gale, šnektelėsite ir apie pinigus, meilę ir truputį intrigų. O jei dar nebūsite pavargę, įkopsite ir į Birutės kalną.

Kita ekskursija atskleidžia Palangos vilų paslaptis, legendas ir likimus. Jos metu sužinosite, kur ir kaip atostogavo prezidentas Antanas Smetona, o mistinių istorijų gerbėjus neabejotinai sudomins vila, kurioje vaidenasi ir renkasi dvasios. Yra Palangoje ir tokių, kuriose rinkdavosi tarpukario žvaigždės, mezgėsi romanai ir vyko truputis skandalų, o po jų reikėdavo atgauti jėgas bei sveikatą – buvo ir tam skirtų vilų.

O romantiškai nusiteikę pramogautojai kviečiami į pustrečios valandos trukmės ekskursiją „Meilės sparnais Palangoje ir ne tik“ – į ją kviečiami visi norintys sugrįžti ar giliau pažvelgti į daugiau nei šimtmetį trukusį laikotarpį, aplinką ir įvykius, išgyventus meilės, ištikimybės ir tikrųjų gyvenimo vertybių šviesoje. Keturiose šio maršruto stotelėse pasiryžusiųjų praturtėti žiniomis ir dvasia laukia susitikimas su grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių, rašytojos Stasės ir dr. Liudo Vaineikių bei rašytojos Sofijos Kymantaitės ir dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gyvenimo momentais ir jų veiklos atspindžiais dabartyje.


  2023-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt