P0

Regionas

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas – Šilutėje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-21


Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d., trečiadienį nuo 17.30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo – kafijos, išvysti unikalų teatro, meno ir šokio pasirodymą, prisiminti įvykusių renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ akimirkas meninio vaizdo siužete ir sudalyvauti teatralizuotoje ekskursijoje „Šilutės sekretų pasakojimai“.

Pirmąją renginių ciklo dalį žiūrovai išvydo Jūros šventės metu. Čia dėmesys buvo skirtas Mažosios Lietuvos KRANTUI ir jos išskirtiniam simboliui – vėtrungei. Žiūrovai pirmą kartą išvydo menininko Manto Maziliausko sukurtą 6 metrų aukščio meno instaliaciją „Keliaujanti vėtrungė“ ir šiuolaikiškai interpretuotą Klaipėdos krašto šimtmečio istoriją, kurią spektaklio metu papasakojo šokio teatras „Judesio erdvė“ (choreografės Laura Geraščenko ir Elinga Serapinaitė).

Antroji renginių ciklo dalis vyko rugpjūčio 18 d. VĖJO mekoje – Svencelėje. Čia nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kvietė stebėti Kuršių marių horizontą, išgirsti vėjo garsų žaismą 15 metrų aukščio menininko Manto Maziliausko meninėje instaliacijoje „Vėjų kalnui“, įsijausti į meditacinį garso performansą „Gyvos šventovės“ ir išvysti paslaptingą judesio spektaklį.

Trečioji „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ renginių ciklo dalis  rugpjūčio 19 d. Šilutės rajone, Ventės rage, sukūrė įspūdingą šokio, teatro ir garsų dermę. Ten „kur VANDUO ir žmonės kuria gyvenimą“ žiūrovai mėgavosi plokščiųjų varpų garsų programa, kurią kūrė „Mirazvon“ (Maksim Himalajev ir Ksenija Bondarenko) ir išvydo įspūdingą šokio teatro „Judesio erdvė“ (choreografės Laura Geraščenko ir Elinga Serapinaitė) spektaklį.

Daugiau informacijos apie rugsėjo 27 dienos baigiamąją renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ dalį rasite Facebook „Nacionalinis kultūros kelias Vėtrungių kelias“ paskyroje ir Šilutės kultūros ir pramogų centro svetainėje.


  2023-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt