P0

Miestas

Jau ruošiamasi žiemai: įsigijo 6000 tonų druskos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-26


Nors rugsėjis dar neįprastai šiltas, pasiruošimas žiemai vyksta kaip įprasta. Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ dar rugsėjo pradžioje visus sandėlius užpildė kelių barstymui skirta druska. Žiemos sezonui jau paruošta ir gatvių valymo technika, sudaryti kelių priežiūros maršrutai.

Artėjančiai žiemai bendrovė įsigijo ir iš Maroko importavo 6000 tonų druskos. Tiesa, tai nėra visas šios žiemos metu planuojamas sunaudoti chloridų kiekis – priklausomai nuo oro sąlygų, bendrovė yra pasiruošusi atsargas papildyti.

„Žiemos kiekvienais metais skirtingos, todėl ruošiamasi įvairiems galimiems scenarijams. Dėl klimato kaitos žiemos tampa vis mažiau prognozuojamos – itin gausūs krituliai, greitas sniego ir ledo tirpimas, todėl miestų priežiūra reikalauja greitesnės reakcijos ir kiekvienas pusvalandis tampa be galo svarbus. Kiek tiksliai druskos teks šiemet panaudoti, sunku pasakyti, tačiau druskos atsargos užpildytos su kaupu, tiek, kiek leidžia fizinės chloridų saugojimo vietos, nes siekiant išlaikyti jų efektyvumą bei veiksmingumą reikia apsaugoti nuo drėgmės bei vėjo. Žiemai taip pat jau paruošta valymo technika, jau sudaryti kelių ir gatvių priežiūros grafikai bei maršrutai“, – sako Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė.

Žiemą gatvių valymu rūpinsis beveik 400 darbuotojų visoje Lietuvoje, o tam, kad valymo darbai vyktų dar greičiau, pasirūpinta virš 200 transporto priemonių, gatvių bei šaligatvių valymo mechanizmų.

Ateinantį sezoną „Ecoservice“ už kelių ir šaligatvių priežiūrą bus atsakinga net keliolikoje Lietuvos miestų, tarp jų ir Klaipėdoje bei Gargžduose.


  2023-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt