P0

Kriminalai ir nelaimės

Neteisėto disponavimo šaudmenimis byla – už uždarų durų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-12-04


Klaipėdietis žurnalistas ir rašytojas Mindaugas Milinis, praėjusį mėnesį pristatęs savo naująjį romaną „Smogiko išpažintis”, kitą rytą po pristatymo kaip kaltinamasis turėjo dalyvauti Klaipėdos apygardos teismo posėdyje, tačiau kol kas jo išvengė – posėdis dėl advokato ligos buvo perkeltas į kitų metų pradžią.

M. Milinis Imanuelio Kanto bibliotekos Pempininkų padalinyje lapkričio 23 d. pristatė savo naujausią romaną „Smogiko išpažintis”. Palmiros Mart nuotr.

Byloje dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis kartu su juo bus teisiami dar keturi asmenys: Martynas Šimkus, Eimantas Maslauskas, Vaidas Jurkšas ir Simonas Benikas.

Tačiau kokie kaltinamųjų tarpusavio santykiai, koks kiekvieno iš jų vaidmuo mįslingoje byloje, visuomenei sužinoti nepavyks, nes posėdis vyks už uždarų durų.

Paklausta, kodėl priimtas toks sprendimas, Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė sakė, jog pradžioje byla buvo paskirta nagrinėti viešuose posėdžiuose.

„Tačiau Mindaugo Milinio advokatas paprašė uždaro, nes ikiteisminį tyrimą atliko Karo policija, byloje yra duomenų apie šaudmenis, o tai karo Ukrainoje kontekste yra informacija, kurios nereikėtų viešinti. Kiti kaltinamieji ir prokuroras tam neprieštaravo”, – komentavo teismo atstovė.

Teisme bus narpliojamas keistas neįvykęs sandoris.

Jis nutiko praėjusių metų balandžio pabaigoje, kai praktiškai miesto centre, Herkaus Manto g. netoli Krašto apsaugos savanorių būstinės M. Milinis neva bandė parduoti šaudmenis. Ar kiti su juo kartu teisiami asmenys buvo potencialūs pirkėjai – belieka tik spėlioti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras Donatas Blinstrubis anksčiau „Atvirai Klaipėdai” buvo minėjęs, jog tąsyk buvo bandyta realizuoti daugiau nei 500 vienetų šaudmenų, tačiau sandorį nutraukė pareigūnai.

Už didelio kiekio šaudmenų laikymą, gabenimą, pagaminimą ar realizavimą įstatymas numato griežtą – nuo 4 iki 8 metų – laisvės atėmimo bausmę be jokių papildomų išlygų.

Tuo metu Baudžiamojo proceso kodekso 9 str. numato, jog teismų nuosprendžių, priimtų neviešai išnagrinėjus bylą, „rezoliucinės dalys visais atvejais turi būti skelbiamos viešai”.                                                                                                                           

                            


  2023-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt