P0

Kultūra

Kviečia nemokamai aplankyti Prano Domšaičio ir Pamario galerijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-05


Gruodžio 9 d., šeštadienį, 12‒17 val. Prano Domšaičio galerija kviečia į baigiamąjį projekto „Muziejus kaip laboratorija“ renginį, o Pamario galerija Juodkrantėje nušvis ryškia šviesa.

Visus metus vykęs projektas „Muziejus kaip laboratorija“ siekė sukurti bendradarbyste, empatija ir bendruomeniškumo poreikio patenkinimu grįstą tvarų bendrabūvį su Klaipėdoje gyvenančiomis jaunimo grupėmis. Projekto dalyviai susitikimo su kūrėjais (pasakojimo meno mokytoja Milda Varnauskaitė, fotografas Alvydas Lukys, architektais Vladas Balsys ir Vladas Suncovas, tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius, tapytoja Elgė Ulčickaitė, edukatorė Rima Povilionytė), su kuriais kartu permąstė šiuolaikinio muziejaus paskirtį, ieškojo naujų eksponavimo, architektūros ir pristatymo būdų.

Menas, kuris čia aktualizuojamas kaip tarpininkas dialogui kurti, skatinantis muziejaus transformaciją iš pasyvios ir senove dvelkiančios vietos į idėjų inkubatorių, skirtą naujiems ryšiams tarp meno ir žmogaus, individo ir bendruomenės puoselėti.

Pasak muziejaus pranešimo, septynių susitikimų ciklas leido bendrauti, įgyti naujų žinių ir gebėjimų, dalintis patirtimi ir kurti idėjų laboratoriją muziejaus erdvėse.  

Projektą vainikuos baigiamasis „Muziejus kaip laboratorija“ renginys – visos dienos patirčių programa. Dalyviai iš arti susipažins su įvairiomis dailės šakomis – tapyba, grafika, fotografija. Ekskursijose turiningai ir smagiai praleis laiką, o kūrybinėse dirbtuvėse – „laboratorijose“ kurs patys.

PROGRAMA

12 val.-12.45 val. Ekskursija parodoje „Karl Eulenstein (1892–1981). Sugrįžęs į Klaipėdą“ su parodos kuratore Aurelija Malinauskaite.

12.30 val.- 13.15 val. Ekskursija su gide parodoje „Kasdienybės liudininkai. Natiurmortas kaip laikmečio re(de)konstrukcija“.

Kultūros straipsnių vidus

13 val.-14 val. Piešimo dirbtuvės „Miestas iš atminties“.

13.30 val.-14.45 val. Dailės studija: natiurmorto pastatymo piešimas su edukatore.

14 val.-14.45 val. Ekskursija su gide Žilvino Kempino parodoje „Šviesos skulptūros“ ir grupinėje fotografijos parodoje „Atodangos. Tapatybės paieškos Lietuvos fotografijoje.“

15 val.-17 val. Fotografijos dirbtuvės: fotogramų kūrimas su G. Kavoliūnu.

Migruojantis muziejus Pamario galerijoje

Pačiu tamsiausiu metų laiku Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerija Juodkrantėje nušvis ryškia šviesa. Gruodžio 9 d., šeštadienį, 13 val. Palangoje gimęs menininkas Tomas Daukša pristatys šviesos instaliaciją „Tegul šviečia“. Tai jau trečiasis „Migruojančio muziejaus“ renginys, kurio metu galerijos lankytojai galės apžiūrėti specialiai šiai erdvei sukurtą kūrinį ir, prisimenant vasarą, paskanauti garsiausio paplūdimių maisto – čeburėkų.

Pamario galerijos verandoje besirangantis objektas yra iš idėjų komposto krūvos išaugusi amalgamacija, primenanti anksčiau kurtus darbus, tačiau iki galo nė į vieną nepanaši. Kaip peržiemoti į vidų sunešti augalai, radusi prieglobstį nuo atšiauraus oro, ji šildosi savo pačios skleidžiamoje šviesoje.  

Kūrinį žiūrovai galės apžiūrėti gruodžio ir sausio mėnesiais be išeiginių ir bet kuriuo paros metu. Instaliacija sukurta apžiūrėjimui iš lauko.  


  2023-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt