P0

Regionas

Paskelbė Klaipėdos rajono dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-05


Klaipėdos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto konkursas „Tavo idėja“ pasiekė finišo tiesiąją. Po visą lapkritį trukusio balsavimo, kai gyventojai galėjo balsuoti net už 31-ą šiemet pateiktą projektą, suskaičiuoti balsai, kurių šiemet buvo rekordiškai daug. Iš viso už idėjas balsavo 7508 žmonės, atidavę 18 334 balsus. Anot savivaldybės, tai yra didžiausias balsavusiųjų skaičius Lietuvoje tokio pobūdžio konkursuose.

Šiemet laimėjo 7 projektai  – du didelės vertės, trys mažos ir dar du mažos vertės gyvenvietėse, kur gyvena iki 250 žmonių. Su šiais projektais, „Tavo idėja“ jau peržengė milijono eurų ribą, skirtą tik gyventojų idėjoms įgyvendinti.

Šiemet buvo sulaukta ir rekordiškai daug žmonių idėjų. Į balsavimo etapą pateko net 31 idėja – nuo šviečiančių suoliukų ir OCR įrenginių, iki žaidimų aikštelių, fontanų, poilsio parkų ar pontoninių tiltų. Balsavimas vyko visą lapkritį.

Didelės apimties kategorijoje laimėjo idėja „Pramogauju ir sportuoju „Minijos“ progimnazijos skvere, Gargžduose“ (960 balsų) bei „Kalnų dviračių parko sukūrimas Veiviržėnuose“ (870 balsų). Mažos apimties kategorijoje – „Šviečiantys suolai-gėlynai Gargžduose“ (846 balsai), „Poilsio zonos įrengimas Veiviržėnų slėnyje“ (749 balsai) ir „Mažylių rojus“ vaikų žaidimo aikštelė Gargžduose“ (723 balsai).

Mažos vertės (iki 250 gyventojų) kategorijoje daugiausia balsų sulaukė „Šalpėnų parko tvenkinio pritaikymas poilsiui“ (842 balsai), „Atvira kultūra Žadeikiuose“ (752 balsai).

„Kad projektas „Tavo idėja“ yra mūsų visų sėkmės istorija sakiau jau ne kartą. O šių metų idėjų gausa ir balsavimas parodė, jog žmonės tiki šiuo projektu ir ne tik tiki, bet ir mato jo naudą bei galimybę įgyvendinti, kad ir pačias beprotiškiausias idėjas, kurios puošia mūsų rajoną. Tai išties didžiulė nauda mums visiems, nes idėjos, ateinančios iš pačių gyventojų yra svarbiausios ir reikalingiausios. Nuoširdi padėka visiems teikusiems idėjas, Administracijos darbuotojams, padėjusiems idėjų autoriams ir toliau dirbsiantiems, kad jos būtų įgyvendintos, bei, aišku, visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir balsavo bei rinko geriausias. Projektas „Tavo idėja“ dar kartą parodė, kad visi kartu mes galime nuveikti labai daug ne tik dėl savęs, savo bendruomenės, bet ir dėl viso Klaipėdos rajono“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Kai bus įgyvendinti šių metų projektai laimėtojai, idėjoms jau bus skirta 1,2 mln. eurų. Per ketverius metus, kai Klaipėdos rajone vykdoma Dalyvaujamojo biudžeto programa, jau įgyvendinta 18 projektų, dar keturi šiuo metu įpusėję.


  2023-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt