P0

Sveikata

Sustabdytas Klaipėdos miesto poliklinikos projektų rengimas (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-05


„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023-11-10 dviem mėnesiams, kol bus pateikta trūkstama informacija investicinio projekto rengėjui ir bus atrinkti projekte dalyvaujantys partneriai”, – tokį susitarimą savivaldybė pasirašė lapkričio 22 dieną su UAB „Eurointegracijos projektai“ dėl dviejų Klaipėdos miesto poliklinikai skirtų investicinių projektų rengimo.

Palmiros Mart nuotr.

Taip pat susitarta, kad ši bendrovė savivaldybės užsakymu už 4235 eurų rengs ne du, o tik vieną investicinį projektą „Sveikatos centro pirminio ir antrinio lygio paslaugų reikiamos infrastruktūros modernizavimas“. 

Sutrumpėjo ir sutarties galiojimo terminas: anksčiau buvo numatyta, kad jis baigsis kitų metų pabaigoje, o dabar įrašyta data – 2024 m. vasario 10 d.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybė užsakė du investicinius projektus siekdama įgyvendinti projektą „Sveikatos centro sveikatos priežiūros paslaugoms teikti reikiamos infrastruktūros modernizavimas“. Jie rengiami norint užsitikrinti finansavimą Klaipėdos miesto poliklinikai atnaujinti, po to, kai atsisakyta statyti naują Jūrininkų polikliniką. 

Vienas investicinis projektas formaliai buvo skirtas Sveikatos centro pirminės sveikatos priežiūros paslaugoms reikalingai infrastruktūrai modernizuoti, kitas – Sveikatos centro antrinio lygio specializuotos asmens sveikatos priežiūros infrastruktūrai modernizuoti.

Sutartį, atlikus atnaujinto varžymosi procedūrą, dėl šių investicinių projektų parengimo, savivaldybė su UAB „Eurointegracijos projektai“ pasirašė šių metų spalio 23 dieną.

Tai, palyginti su kitomis Klaipėdos miesto savivaldybės ir šios bendrovės sutartimis, menka suma. „Eurointegracijos projektai“ savivaldybės užsakymu yra parengusi Susisiekimo plėtros galimybių studiją (vertė – 47,5 tūkst. eurų), Savivaldybės strateginio plėtros planą 2021-2030 m. (vertė – 69 tūkst. eurų) ir nemažai kitų dokumentų. 

Teigiama, kad tokie investiciniai projektai yra reikalingi siekiant gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ar valstybės biudžeto lėšų. Klaipėdos miestui esą Sveikatos apsaugos ministerija tam pažadėjo skirti 6,8 mln. eurų.

Klaipėdos miesto taryba paskutiniame posėdyje pritarė sveikatos centro kūrimui Klaipėdoje. Teigiama, kad jo veikloje dalyvaus ir savivaldybės pavaldumo, ir privačios sveikatos įstaigos. Jos nebus sujungiamos juridiškai ar sukeliamos po vienu stogu – teigiama, kad visos sveikatos centrui privalomos teikti paslaugos gyventojams bus užtikrintos įstaigoms bendradarbiaujant tarpusavyje.

Priėmus šį sprendimą savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame rašyta, kad planuojamas didžiausio miesto pirminės sveikatos priežiūros centro – Klaipėdos miesto poliklinikos pastato remontas.

Analizuojamos galimybės racionaliai išnaudoti visas pastato erdves, mažinti nenaudingus plotus, į kitus pastatus perkelti šiuo metu poliklinikos pastate veikiančias kitas įstaigas, kuriose iš viso dirba iki 300 darbuotojų. 

Numatoma, kad kapitalinis remontas poliklinikoje startuos 2026 metais, pastatas galės būti remontuojamas dalimis, todėl poliklinikos veikla remonto metu nesutriks.  Atlikus viso pastato kapitalinį remontą apie 2028 metus čia esą atsivers galimybės sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų, analizuojamos galimybės sukurti stiprų medicinos centrą.

Žinia, dabartinė uostamiesčio valdžia atsisakė statyti naują Jūrininkų polikliniką Birutės gatvėje, nors jau buvo atliktos visos viešųjų pirkimų procedūros, rasti potencialūs rangovai. Šią poliklinika planuota pastatyti per dvejus metus.


  2023-12-05

  3 komentarai “Sustabdytas Klaipėdos miesto poliklinikos projektų rengimas”

  1. AvatarUgne (IP: 78.61.18.139)

   Kodel niekas nesirupina del stomatologines poliklinikos Pievu take? Kodel ja norima iskelti i jurininku poliklinika? Juk cia tiek zmoniu naudojasi, maloni poliklinika, malonus darbuotojai , nauji, imantrus irenginiai. Cia labai patogu zmonems is Melnrages , Giruliu, Tauralaukio ir kitu gyvenvieciu. Reikia galvoti neiskelti, o irengti tiktai lifta.
   Kodel daroma taip, kad butu blogiau zmonems?

  2. AvatarViskas logiška (IP: 90.131.33.95)

   Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023-11-10 DVIEM MĖNESIAMS , KOL BUS PATEIKTA TRŪKSTAMA INFORMACIJA investicinio projekto rengėjui ir bus atrinkti projekte dalyvaujantys partneriai”, – tokį susitarimą savivaldybė pasirašė lapkričio 22 dieną su UAB „Eurointegracijos projektai“ dėl dviejų Klaipėdos miesto poliklinikai skirtų investicinių projektų rengimo.

  3. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.57.83.238)

   Per porą metų galęjo pastatyti jau naują. Dokumentai buvo paruošti. Ir ruošti dokumentus 3 poliklikos modernizavimui. Dabar mums siūlo iki 2030 lankytis, gal būt ,rekonstruojamame 3 poliklunikos pastate. Ir čia yra paslaugų kokybės ir daktarų darbo sąlygų pagerinimo projektas. Jaučiu, nebsulauksiu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt