P0

Miestas

Dešimtą kartą atgis eglučių kiemelis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-06


Artėjant Kalėdoms Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios biblioteka jau dešimtus metus organizuoja vadinamąjį eglučių kiemelį, kasmet suburiantį bendruomenes ir kuriantį ypatingą kalėdinę atmosferą Klaipėdos mieste. 

Martyno Vainoriaus nuotr.


Nuo gruodžio 6 iki sausio 6 dienos į bibliotekos kiemelį užsukę lankytojai galės ne tik išvysti originalias Klaipėdos įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių ar pavienių asmenų kurtas eglutes, bet ir balsuoti už labiausiai patikusias. Tai padaryti galima bibliotekos registratūroje arba interneto svetainėje www.egluciukiemelis.lt. Šiemet Kalėdų eglučių kiemelį savo kurtomis eglutėmis papuoš 44 dalyviai, net 13 iš jų dalyvaus pirmą kartą.

Atidarymo renginys tradiciškai vyks gruodžio 6 d. 18 val. Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje. Vakarą ves Klaipėdos dramos teatro aktorius Vaidas Jočys, kuris įkūnys varno personažą iš pasakos „Sniego karalienė“. Renginio dalyviai taip pat išgirs aktoriaus Vlado Bagdono, aktorės Vaivos Mainelytės ir dailininkės, keramikės, TV laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės skaitomų pasakų įrašus. Šventės metu lankytojai bus vaišinami karšta arbata, kurią dovanoja renginio rėmėja „Sangaida“. Biblioteka aktyviai palaiko tvarias idėjas, todėl kviečia  atsinešti daugkartinio naudojimo puodelius arbatai.  
  
Visą gruodžio mėnesį kiemelyje taip pat vyks nemokami projekto „Pop-up kiemas” ir kiti šventiniai bibliotekos organizuojami renginiai ir edukacijos: koncertas „Smuiko kelionės“ su ukrainiečių smuikininke Olga Kondratieva, Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis vaikams „Pelenė“, koncertas „Jei tikėsi stebuklu“ su Justina ir Vytautu Kairiais, kanklių muzikos vakaras su Agota Zdanavičiūte, akustinis vakaras su INGAJA, susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla, šeštadienio dirbtuvės šeimoms su savanore Gabija, kalėdinių puokščių kūrybinės dirbtuvės su gėlių studijos „Samanota“ vadove Asta Piliutikiene, klounų teatro studijos „Dulidu“ pasirodymo premjera, atlikėjo Gyčio Šimelionio koncertas. Visa programa skelbiama www.klavb.lt.   
  
Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.  
  
Renginio rėmėjai „Baltisches haus “, „Studlendas“, „Kavos architektai“, „Sangaida“, „Samanota“, PC „Šilas“.   
  
Renginio partneriai Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Europe Direct Klaipėda, Klaipėdos lėlių teatras. 


  2023-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt