P0

Svarbu, Verslas

„Harley-Davidson“ paguldė ant menčių klaipėdiečius (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-12-06


Žymiųjų motociklų gamintojas „Harley-Davidson Motor Company, Inc“ pasiekė pergalę pirmosios instancijos teisme prieš Klaipėdoje registruotą įmonę „Baltic Bikes“ ir jos vadovą Liudą Sakalį.

Mermek Avitia (pexels.com) nuotr.

JAV kompanija prašė Vilniaus apygardos teismą įpareigoti L. Sakalį panaikinti domenus harleyparts.lt ir hdparts.lt, o UAB „Baltic Bikes“ -domenus 22hd.lt, harleyshop.lt ir harley-dalys.lt. Taip pat buvo paprašyta panaikinti „Facebook“ profilius harleyparts.lt ir hdparts.lt.

Kol vyko šis bylinėjimasis teismas buvo laikinai uždraudęs „Baltic Bikes“ ir jos vadovui disponuoti minėtosiomis interneto svetainėmis bei socialinio tinklo profiliais.

Motociklų gamintojas savo ieškinyje nurodė, kad jo prekių ženklai buvo įregistruoti Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyboje laikotarpiu nuo 1996 iki 2007 m. ir jų registracija šiuo metu tebėra galiojanti. Taip pat akcentuota, kad „Baltic Bikes“ nebuvo suteikta teisė registruoti ir naudoti tokius pavadinimus ar sukurti profilius, ši įmonė nėra įgaliota atstovė ar „Harley-Davidson Motor Company“ grupės dalis. Pabrėžta ir aplinkybė, kad minėtuose puslapiuose nebuvo jokių duomenų, jog šiose platformose siūlomų prekių pardavėjas yra būtent UAB „Baltic Bikes“, tad tai esą gali sudaryti klaidingą įspūdį, jog prekės perkamos tiesiai iš gamintojo ar oficialaus platintojo.

Savo ruožtu atsakovai tvirtino, kad jie populiarina „Harley Davidson“ vardą motociklininkų bendruomenėje Lietuvoje ir užsienyje bei niekada nesiekė pakenkti gamintojui ar jo interesams ar nesąžiningai konkuruoti rinkoje. Prekių ženklai esą minimi tik platinant originalias dalis, kurios įsigyjamos iš oficialių atstovų Europos Sąjungoje.

Tačiau bylą išnagrinėjusi teisėja Jūra Marija Strumskienė nusprendė ieškinį patenkinti visiškai.

Anot teismo, minėtųjų domenų vardai visiškai atitinka motociklų gamintojo prekių ženkle naudojamus žodžius bei raides, yra vienodai tariami, tad jų panašumas gali suklaidinti vartotoją dėl paslaugų teikėjo.

Verslo straipsnių visus kompas

„Elektroninėje parduotuvėje nėra aiškiai atskleidžiamas atsakovo santykis su prekių ženklo savininku, elektroninėje parduotuvėje nenurodoma, kad ji priklauso UAB „Baltic Bikes“, elektroninėje parduotuvėje naudojama anglų kalba, tuo siekiama sudaryti įspūdį, jog elektroninė parduotuvė priklauso ieškovui. Siekimas suklaidinti vartotojus dėl tikrojo savininko vertinamas kaip nesąžiningas domeno vardo registravimas ir naudojimas, <…> „Facebook“ profiliai yra iš esmės tokie patys kaip ieškovo prekių ženklai vizualiai bei fonetiniu požiūriu, dėl ko gali būti suklaidintas vartotojas. <…> Atsakovai ginčijamus žymenis naudojo savo elektroninės parduotuvės veiklai vykdyti bei reklamuoti. Šioj elektroninėje parduotuvėje prekiaujama ne tik ieškovo produkcija ir gaminiais, bet ir kitų gamintojų prekėmis. Taigi, ginčijami žymenys naudoti iš esmės platesniu mastu, nei buvo reikalinga teisėtam interesui pagal Prekių ženklų įstatymo 18 straipsnį užtikrinti. <…> Teismas neturi pagrindo daryti išvados, kad toks naudojimas atitinka sąžiningą komercinės veiklos praktiką“, – rašoma sprendime.

Teismas sutiko ir su JAV kompanijos vertinimu, kad klaipėdiečių veikloje yra nesąžiningos konkurencijos požymių.

Nors ir pilnai patenkino amerikiečių ieškinį, teismas jiems priteisė gerokai mažiau teisinių išlaidų nei buvo patyrę. Anot teismo, 9 220 Eur suma už ieškinio parengimą ir įrodymų rinkimą šiuo atveju yra neproporcinga, nes tai nebuvo sudėtingas procesas, byloje nebuvo keliami nauji teisės aiškinimo ar taikymo klausimai. Tad teismas priteisė JAV kompanijai tik 3 500 Eur ir 382 Eur žyminio mokesčio. Šią sumą Baltic Bikes“ ir Liudas Sakalis turės atlyginti solidariai.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.


  2023-12-06

  2 komentarai “„Harley-Davidson“ paguldė ant menčių klaipėdiečius”

  1. AvatarNe lietuvis . (IP: 83.176.217.182)

   Pažinojau žemaiti , tikrą žemaiti nuo Plungės o gal nuo Telšium , jis taip sakydavo , žemaičių kredo nupi …. , apipi ….. , išpi ….. , jumoras jumoru bet tas posakis tinka daugumai lietuvių . Atsiprašau už netakta .

  2. AvatarEvaldas (IP: 109.205.236.17)

   Kodėl mūsų tauta yra tokie lūzeriai? Labai mažai sukuriama kažko originalaus, tokio, kad kitiems norėtųsi kopijuoti, mėgdžioti, klastoti. Ne, bliad, kažkokia celofanų ir padugnių tautelė – kažką nuknisti, kažką sumeluoti, pasinaudoti svetimu. Paskui išpūtus akis aiškinti apie best intentions. Dabar vienas mazgotė net į prezidentus taiko – pripliauškė, primelavo, prišmeižė, o tada vartėsi iš gaidžio, aiškindamas, kad rūpinosi kitų interesais, kad visai ne apie Tapiną kalbėjo, kad kalbėjo ne kaip advokatas…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt