P0

Transportas

Klaipėdoje testuojamos naujos elektrinio vandens transporto galimybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-06


Uostamiesčio startuolis „Popa Boat“ žiemos sezoną išnaudoja elektrinio vandens transporto sprendimų tobulinimui ir testavimui. Į Dangės upę nuleista atnaujinto dizaino katamarano platforma ne tik puikiai įveikė stabilumo bandymus, bet ir išvystė naują maksimalų greitį.

„Su komanda šiuo metu intensyviai dirbame vystydami savo produkto hidrodinamines savybes – siekdami padidinti laivo povandeninės dalies aptakumą pasiekėme gerų rezultatų. Lygiagrečiai giliname žinias apie technologinius elektrifikacijos sprendimus ir siekiame jas pritaikyti praktiškai“, – aiškino startuolio „Popa Boat“ įkūrėjas ir vadovas Tomas Vėlius.

Naujausi upėje atlikti bandymai parodė, kad atnaujinto dizaino platforma gali išvystyti 15 km/ val. greitį – šis parametras yra apie 30% didesnis nei vidutinis iki šiol pagamintuose „Popa Boat“ katamaranuose.

Savo hipotezes, nukreiptas į tolimesnį elektrinių katamaranų modernizavimą, komanda pirmiausiai tikrina pasitelkdama įvairias simuliacijas Klaipėdos mokslo ir technologijų parko gamybinėse patalpose. Nuodugniai parengti brėžiniai čia transformuojami į prototipus, kurie vėliau išbandomi realiomis sąlygomis.

Naujo modelio katamarano sukūrimo ir įvedimo į rinką projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto savivaldybe, kuri plėtoja  iniciatyvą Dangės upę aktyviau išnaudoti keleivių pervežimui. Aktyviai įsitraukus viešajam sektoriui, šią vasarą startuolis pristatė pirmąjį Lietuvoje sukurtą elektrinį vandens autobusą, kuris sėkmingai kursavo visą šiltąjį sezoną.

„Popa Boat“ vadovas T.Vėlius teigia, jog įmonės ambicija plėtoti sprendimus viešojo vandens transporto srityje ir noras pasiūlyti patrauklių pramogų ant vandens žengia lygiagrečiai.

„Analizuodami esamų ir potencialių klientų vertinimus, matome, kad judame teisinga linkme – žmonėms imponuoja galimybė laiką leisti prie vandens ir ant vandens, tam pasitelkiant tvarią, tylią ir itin paprastai valdomą priemonę. Iš atsiliepimų gauname ir vertingų įžvalgų apie potencialo turinčias naujas šių katamaranų pritaikymo galimybes didesnėms besiilsinčiųjų grupėms, įvairaus pobūdžio renginiams ant vandens – tai siekiame atliepti ir patobulintais technologiniais sprendimais“, – pažymėjo T.Vėlius.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2023-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt