P0

Kriminalai ir nelaimės

Prokuratūra P. Gražulį dėl LGBT narių niekinimo siunčia į teismą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-06


Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Seimo narys Petras Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d. po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, vertintinus kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pasak prokuratūros pranešimo, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei talpinami internetinėje žiniasklaidoje.

Nukentėjusiais šiame tyrime yra pripažinti 5 asmenys.

Seimo nario P. Gražulio teisinė neliečiamybė panaikinta po to, kai spalio 24 d. generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl šio Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo.

P. Gražuliui buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. Šiame straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokurorė, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.


  2023-12-06

  Vienas komentaras apie “Prokuratūra P. Gražulį dėl LGBT narių niekinimo siunčia į teismą”

  1. AvatarT (IP: 78.61.249.104)

   Seniai laikas buvo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt