P0

Kultūra

Į Klaipėdą atvykstantis Andrius Mamontovas: „Šio turo metu galiu pajusti žiūrovus“ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-07


Po 40 metų scenoje, pažymėtų grandioziniais koncertais ir legendiniais „Foje“ bei solinės karjeros hitais, Andrius Mamontovas šiemet nusprendė gerbėjams pasirodyti kitokiame, kiek neįprastame amplua.

Pradėjęs koncertinį turą „Vienas“ dar lapkričio mėnesį, muzikantas į programą įsirašė 13 Lietuvos miestų, kuriuos jau įpusėjo aplankyti. Gruodžio 12-ąją jis susitiks su savo gerbėjais Klaipėdoje Žvejų rūmuose,

„Kiekvienas miestas turi savo charakterį, tai labai įdomu pastebėti, prisiminti, kaip buvo anksčiau ir kaip dabar. Tačiau kiekviename mieste, kai vyksta geras koncertas, tą akimirką jis tampa smagiausiu miestu. Visgi pastebiu, kad mažesniuose miesteliuose žmonės labiau išlaikyti, nes vieni kitus pažįsta, nors „į galą“ vis tiek visi įsivažiuoja. O štai didesniuose miestuose emocijos liejasi laisviau, galbūt tai todėl, kad vieni kitų žmonės nepažįsta“, – sako A. Mamonotovas.

Jis sako po 40 metų scenoje pastebintis, kad ir kai kurias dainas dabar reaguoja kitaip.

„Foje“ laikais koncertai būdavo audringi, žmonės šokinėdavo nuo scenų, susilaužydavo kaulus, trankydavo kėdes. Buvo nevaldoma. Sovietiniais laikais buvo draudžiama šokti, o kai tas draudimas dingo, koncertai tapo gaivališki. Žinoma, vėliau išmokome elgtis kultūringai. Dabar yra balansas, bet kartais to šėlsmo pasiilgstu“, – sako atlikėjas.

Šiemet jis atgaivino 1995-aisiais vieno iš turo metu užgimusią idėją bendrauti su publika tarp dainų – gerbėjai turi galimybę ne tik išgirsti muziką, bet ir ant lapelių užduoti klausimus.

„Prisimenu, kad toks noras gimė kai grojau gitara savo soliniame ture „Pabėgimas“ ir norėjau kompensuoti tai, kad esu be grupės, tada ir sugalvojau „pajungti“ bendravimą su publika. Nuo tada, kai tik groju vienas, leidžiu užduoti žmonėms ant lapelių klausimus ir taip gimsta pokalbiai. Klausimų būna ir labai rimtų, apie gyvenimo prasmę, ir linksmų. Pavyzdžiui, Alytuje klausė, ar žinau, kiek žmonių mylėjosi per dainą „Laužo šviesoj“? Atsakiau, kad labai džiaugiuosi galėdamas pagerinti demografinę situaciją. Sulaukiu įvairiausių klausimų, bet man tai patinka, nes gaunasi ne tik koncertas. Galiu pajusti žiūrovus. 40-metų scenoje taip ir norėjau atšvęsti – darydamas tai, kas yra muzikanto gyvenimas: keliauti per miestus ir groti nebūtinai didžiausiose salėse. Važiuoju per miestus ir suprantu, kaip to pasiilgau. Kartais gal net smagiau nei arenoje, visai kitas jausmas. Man tai yra vertė.“, – dalinasi A. Mamontovas.

Kultūros straipsnių vidus


  2023-12-07

  Vienas komentaras apie “Į Klaipėdą atvykstantis Andrius Mamontovas: „Šio turo metu galiu pajusti žiūrovus“”

  1. Avataraga (IP: 84.15.186.137)

   Jei kada nors per miesto švente ar šventes Mamontovas Klaipėdai padovanos koncertą ar koncertus nemokamai kaip kart iš karto pasigiria kai nemokamai dainuoja Vilniaus bažnytkaimyje tada klaipėdiečiai gerbs ji kaip sąmoningą profesionalų muzikantą, o dabar sou už kuri klaipėdiečiai moka euriukais, o jei moka vadinasi soumenas turi atidirbti. Tad laukiame sąmoningo Mamontovo Klaipėdos arenose.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt