P0

Svarbu, Švietimas

„Auksinė” mokykla atsivers tik kitų metų pavasarį (17)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-08


Klaipėdos savivaldybės lūkesčiai iškart po Naujųjų metų atidaryti, Šimtmečio vardu vadintą, o dabar „auksine” vadinamą mokyklą, statomą Senvagės gatvėje, neišsipildė. Pasak vicemero Algirdo Kamarausko, tik vasario pabaigoje, per moksleivių atostogas, dalis Tauralaukio progimnazijos galės pradėti kraustytis į naują pastatą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Paklaustas, kada tikimasi gauti šios mokyklos statybos darbų užbaigimo aktą, vicemeras sako, kad užbaigimo procedūros prasidės tik kitų metų sausio pabaigoje. Nors „fiziškai” mokyklą statanti UAB „Versina” ją turi  „atiduoti miestui” anksčiau, kad būtų galima atvežti ir sumontuoti baldus bei kitą įrangą.

Šių metų rugpjūčio 30 d. A. Kamarauskas „Atvirai Klaipėdai” sakė nenorintis lažintis, ar naujoji mokykla duris moksleiviams atvers kitų metų rudenį, ar jau metų pradžioje. Tačiau tvirtino, kad daroma viskas, jog moksleiviai čia galėtų rinktis iškart po Naujųjų metų. 

Švietimo vidus

Dabar jis jau teigė, kad dėl darbų užbaigimo dokumentavimo jau įvyko visų suinteresuotų šalių ir derinančių institucijų sutikimas. Apie iškilmingą per 20 milijonų eurų (įvertinant ir  baldus, projektavimą, įrangą, komunikacijas etc.) kainavusios mokyklos atidarymo datą vicemeras nebuvo linkęs kalbėti.

A. Kamarauskas sako, kad jokių esminių transporto eismo pokyčių iki mokyklos atidarymo nebus padaryta. Kad eismas aplink jau pradėjusią veikti mokyklą „bus probleminis – tai tikrai, tas yra faktas”, pripažįsta jis. Naujoje mokykloje mokysis 600 vaikų, o tėvai, žinia, dabar yra linkę savo atžalas vežioti automobiliais. 

Anot vicemero, atidarius mokyklą bus „pradėti matavimai, kada, kur, kokie transporto srautai atvažiuoja ir tuomet bus priimami operatyviniai sprendimai”.

Paklaustas, ar atidarius naują mokyklą bus bandoma ieškoti kaltų, kodėl jos statyba nuo pradinės 10,9 mln. eurų kainos išaugo beveik dvigubai, A. Kamarauskas atsakė, kad kaltųjų po tokių dalykų visuomet būna, bet dar ne laikas jų ieškoti, esą pirma reikia baigti statybą, kad vaikai galėtų mokytis.

„Tam tikrus dalykus jau dabar aiškinamės, o paskui… Politikų valioje priimti vieną ar kitą sprendimą”, – sakė jis.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog šio dėl šio objekto statybos prie pagrindinės sutarties buvo pasirašyti net 45 papildomi susitarimai dėl papildomų darbų atlikimo. Ir statyba po to kaskart vis pabrangdavo.

Dabartinis Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus ne kartą kritiškai vertino ankstesnės valdžios veiksmus projektuojant ir statant šį objektą. Tačiau po miesto valdžios pasikeitimo naujosios mokyklos statyba ir toliau ženkliai brango, buvo pasirašomi papildomi susitarimai su rangovais

Šių metų gegužės 4 d.  paskelbtame įraše savo „Facebook” paskyroje meras pareiškė, kad „Senvagės mokykla įeis į istoriją kaip didžiausias Klaipėdoje piktybiškos nekompetencijos ir nusikalstamo klaipėdiečių pinigų švaistymo pavyzdys”.


  2023-12-08

  17 komentarai “„Auksinė” mokykla atsivers tik kitų metų pavasarį”

  1. AvatarParodyti ką sugebi sunkiau, nei kritikuoti (IP: 86.100.91.176)

   Merui kritikuoti lengva, nors pats buvo taryboje prieš tai. Dirbti sunkiau. O etatų pūtimas rodo ribotus vadybos sugebėjimus

  2. AvatarArūnas (IP: 90.135.43.219)

   Įdomus straipsnis. Tik klausimas kur liberalai ir, tame tarpe Artūras Šulcas, buvo 15 metų! Mažiausia 15! Šiaurinė dalis plėtėsi prieš pirmą finansų krizę, o ugdymo įstaigų neplanuota nėkiek! Apie darželius išvis nekalbant. Jokio strateginio planavimo, tik tarpusavio rietenos. Dabar tokiu keistu veidu ir požižriu iš šalies… lyg mes čia “ni pričiom”. Tai būtų kainavusiu 2 mln.eurų max.

  3. AvatarGyventoja (IP: 78.62.16.101)

   Mokykla tik 600 mokinių? Va čia tikrai nekompetencijos ir piktybiško pinigų švaistymo pavyzdys! Tiek daug kainavusią mokyklą paskirti tokiam mažam skaičiui mokinių ir įkurdinti tik progimnaziją ? Tai kodėl pritrūksta valios, p gal noro ir dabartinei valdžiai keisti tai kas akivaizdžiai blogai suplanuota?

  4. AvatarAntanas (IP: 85.232.134.144)

   Kruizinių laivų turistams galėtų rodyti,ne visur pamatysi auksinę mokyklą,paskui baltija ,uosto 5 ir tt.Ziurek ir isgarsesim,tiesa -atgimimo a , čia jau deimantinė

  5. AvatarAloizas (IP: 46.22.101.47)

   Viskas brango,netilpo i kainas-suprantama,nei vienas projektas nerelpa i kaina jeigu tesiasi daugiau nei 1.5metus.
   Bet kodel statomas toks reiksmingas ir brangus projektas tik 600 vietu?!!!Jus juokaujate??
   Mokykla su 600 mokiniu.

  6. AvatarAutoriui (IP: 77.79.44.6)

   Ankstesnė valdžia, tai liberalų projektas-S.Budino žinioje viskas buvo daroma. Čia teisybės dėlei.

  7. AvatarJūratė (IP: 90.140.88.95)

   Ko čia visi aimanuojat ( svaigstat ) brangi , auksinė ir tt , na auksinė, turėsit kuo didžiuotis , bet požeminis garažas atgimimo aikštėje bus auksinis su deimantais puoštas , va tada suprasit kas yra brangu . Bus ką lyginti . Tai va .

  8. AvatarMokyklos pradžia buvo kelionė į Estiją (IP: 178.203.205.238)

   Išsiuntė Budinas savo favoritę į Estiją kartu su savimi pasižiūrėti garsios estų mokyklos, ir to užteko, kad priimtų greitą sprendimą – Klaipėdai reikia tokios, o gal ir geresnės – 10 kartų brangesnės mokyklos, nes kuo didesnė kaina, tuo mokykla geresnė :(, jau bloga man pačiam darosi nuo savo minčių…..
   Taigi, klaipėdiečiai, ši mokykla tik tragedijų pradžia, ateitis parodys, kad kamščiai ir avarijos Kretingos gatvėje yra kasdienybė.

  9. AvatarKlaipėdietė (IP: 88.135.29.74)

   “Nusikalstamas pinigų švaistymo pavyzdys?”Ir kada kaltieji pagaliau bus nubausti realia bausme?

   • AvatarAntanas (IP: 85.232.134.144)

    Nėra kalėjimuose vietų ,kol naują pastatys praeis 30 metų

  10. AvatarVincas (IP: 88.118.201.166)

   Aš pas liberalų Artūrai, vieno nesuprantu. Prie Jūsų draugo ir bendrapartiečio Vytauto Grubliausko šitą mokyklą statė 4 metus. Per merų rinkimus, kaip aiškino Žemaitaitis, toks statynis pastatomas per 1,5-2 metus. Kame problema Artūrai? Mažai atkatų pririnkot ir prie lobio neišrinko liberalus? Tai liberalų valdymo metais ir reikėjo statyti greičiau, ko nepastatėt? Aš tikiuosi daugiau tokių šudmalio miesto valdžioje nebus, blemba kaltas nu belenkas, šiaurės tautų čiukčios, bomžai ir t.t. u tik tai ne jūs.

   • AvatarAnonimas (IP: 95.215.143.16)

    Nauja valdžia ne viena yra. Beje, o kur Žemaitaitis?

  11. Avatarto puiku (IP: 213.226.167.154)

   Su visais baldais, gatvėm, pilna apdaila, įranga ir prabangia, architektūrine prasme, mokyklos kaina niekingi ~2,5 tūkst. Eur/kvm.
   Nejuokinkit geriau apie auksines kainas 🙂 Šalia statomų BUTŲ (nelyginkim sudėtingumu ir įranga) Senvagės g. 3 su daline apdaila 1 kvm kaina nuo 2650 Eur/kvm. Kaltų jie dar ieškos 🙂 Kad ilgai ir sunkiai statė tai čia jau projektų valdymas nekoks, bet kaina tikrai ne auksine

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.186.239)

    Puikuoliui, negi svarbu sutartis-terminai …,juk ant Lietuvos nebaudziamumas!? Jei gali gauti(???) dar ir dar daugiau,neskubek … !?
    Kieno reikalas!?,kad kituose miestuose-sostineje, MOKYKLA, pastato, net, uz trecdali ne auksines kainos(kv.m) ir pagal terminus, ir faina , …

   • Avatarto puiku (IP: 213.226.167.154)

    Kuriam čia mieste pastatė už mažiau nei 2500 eur/kvm? net Ukrainoj ir toj brangiau pastatė 🙂

  12. AvatarDov. (IP: 86.38.152.16)

   Paskutinis ( mero) sakinys reiškia, kad kai kas už lėšų švaistymą ir nekompetenciją turėtų sėsti. Bet juk žinome kur gyvename – aferistų šalelėje

   • AvatarManau (IP: 78.61.174.200)

    Tikrai niekas nesės,kiek jau tokių statybų buvo,negi savi savus sodins?Tuoj priduos mokyklą,pamatys ,kad dar yra statybinių trūkumų,tai dar pinigėlių atseikės.Čia gi taip turi būti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt