P0

Kultūra

KKKC atidaromos dvi naujos parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-08


Gruodžio 15 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose atidaromos dvi parodos – Beno Liandzbergio tapybos paroda „Gimęs (ne)priklausomybėje“ ir Sidsel Ladegaard skulptūrinių instaliacijų paroda „ Plati lentyna“.

Apie savo parodą menininkas B. Liandzbergis teigia, kad tai „tapybos darbų paroda, kurią vienija šios temos – ironija, sarkazmas, paradoksai. Manau, mes visi gyvename labai keistame pasaulyje, kuriame visko – vienu metu – vyksta labai daug, dėl to kartais ir būna sunku tai suprasti, išgyventi. Man išgyventi padėjo ir tebepadeda ironija. Galėjimas pažvelgti į save, pasaulį bei kitus bei jų problemas per juoko prizmę. Gal tai padeda viską matyti šiek tiek lengviau. Ši paroda – bandymas į viską pažvelgti lengviau. Pristatomuose darbuose yra daug asmeniškų dalykų, bet yra ir bendražmogiškų, t. y. mums visiems aktualių akcentų. Paroda „Gimęs (ne)priklausomybėje“  kalba apie šiuos laikus, jauno žmogaus išgyvenimus ir kaip jis ieško būdų juos suprasti bei pritapti“.

Kitos parodos autorė S. Ladegaard buitinius objektus paverčia poetiniais išsireiškimais, šitaip kviesdama auditoriją pergalvoti savo santykį su kasdienybe.

Menininkė kuria skulptūrines instaliacijas, kurios užima ir sukuria erdvę, kartu nurodant socialinę sąveiką. Ji tai pasiekia dirbdama su visiems gerai žinomais objektais, pavyzdžiui, stalais, kilimais, keramikos objektais, kuriuos ji išdėsto taip, kad jie atrodytų ir įprasti, ir svetimi. Tarkime, metaliniai objektai, kurie savaime turėtų rodyti funkcionalumą, bet to apie juos negalima tvirtai pasakyti. Šių daiktų išdėstymas yra šiek tiek savotiškas, kaip ir naudojamų medžiagų derinys.

Abi parodos veiks ik sausio 14 dienos.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-12-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt