P0

Regionas

Kretingos rajone – jau nemokamos kelionės viešuoju transportu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-01-02


Nuo sausio 1 d. viešasis transportas visame Kretingos rajone tapo nemokamas. Tokiam sprendimui pritarė Kretingos rajono savivaldybės taryba.

Važiuoti nemokamai rajono gyventojai jau gali visais Kretingos autobusų parko rajone aptarnaujamais vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais, išskyrus maršrutus iš Kretingos į Palangą ir Klaipėdą bei atgal, mat pastarieji autobusų maršrutai jungia kelias skirtingas savivaldybes.

Tačiau minėtais maršrutais vykstantys keleiviai nemokės už kelionę Kretingos rajono ribose. Taip pat pigs ir pačios kelionės iš Kretingos į Klaipėdą ir Palangą bei atgal, mat keleiviai mokės tik tiek, kiek šiandien kainuoja bilietas į šiuos du miestus nuo Kretingos rajono ribos bei atvirkščiai. Pažymėtina, kad pastarosios lengvatos galioja tik Kretingos autobusų parko aptarnaujamuose maršrutuose.

„Kreipsimės į Klaipėdos miesto ir rajono, taip pat Palangos merus, kad svarstytų galimybę kompensuoti ir likusias autobusų maršrutų iki Palangos bei Klaipėdos dalis. Manau, kad toks sprendimas būtų naudingas visoms savivaldybėms, mat paskatintų iš vieno miesto į kitą darbuotis ar poilsiauti nuolat vykstančius gyventojus dažniau rinktis viešąją transportą, o ne asmeninius automobilius“, – praėjusių metų pabaigoje kalbėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

INFORMACIJA

Kretingos mieste kursuojančiais autobusais keleiviai nemokamai vežami jau daugiau nei dvejus metus. Šis sprendimas pasiteisino, keleivių skaičius išaugo. Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius miesto maršrutiniais autobusais keliavo 34 procentais daugiau keleivių nei per analogišką laikotarpį pernai.

Šiuo metu Vakarų Lietuvoje keleiviai nemokamai viešuoju transportu jau gali keliauti Šilalės, Tauragės ir Plungės rajonuose.


  2024-01-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt