P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Valstybės atkūrimo dieną – pagarba atgaivinantiems išskirtinį objektą (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-16


106-ųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių minėjimui Klaipėdoje skirta renginių programa, kurioje ne tik tradicinės ceremonijos ar ritualai, šventiniai koncertai, bet ir ekskursijos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

12 val. Atgimimo aikštėje prasidėji pagrindinės tradicinės šventinės iškilmės – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Skambant Tautiškai giesmei, kurią susirinkusiems padės giedoti Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“ (vadovas Ramūnas Baršauskas) ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras (vadovas Egidijus Miknius) buvo tradiciškai iškelta valstybės vėliava.

Kasmet vasario 16-osios minėjimo metu teikiamas Klaipėdos miesto mero apdovanojimas „Už metų darbą Klaipėdai“. Šiemet šį garbingą apdovanojimą Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus įteikė entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse baigiamas įkurti istorinių automobilių muziejus.

A. Jankevičius sakė, jog šis apdovanojimas jam buvo didžiulė staigmena, nes tiesiog dirbo ir tiek. Verslininkas dėkojo už palaikymą savo artimiesiems, bičiuliams ir kvietė visus apsilankyti kuriamame muziejuje, kai jis atvers duris. Taip pat jis pasidalino, kad po poros metų šiame komplekse turėtų suskambėti dabar sunykę senieji kariljono varpai.

Po iškilmingos šventinio ceremonialo dalies susirinkusiems Atgimimo aikštėje koncertinę programą atliko Giedrė Kilčiauskienė ir Ovidijus Vyšniauskas.

13.30 val. M. Mažvydo alėjoje vyks jau keletą metų gyvuojanti Lietuvos istorinės vėliavos pakeitimo ceremonija. Joje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės ir Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariai, Klaipėdos įgulos dalinių vadai ir karininkų ramovės atstovai, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras

Nuo 14 val. scena Atgimimo aikštėje atiteks miesto jaunimui. Čia vyks Klaipėdos švietimo įstaigų moksleivių meno kolektyvų ir atlikėjų koncertas „Yra šalis“.  Tuo pat metu LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) prasidės šventinis koncertas „Mūsų vaikai – tėvynei Lietuvai“, kuriame dalyvaus geriausi Klaipėdos vaikų ir jaunimo kolektyvai bei atlikėjai – šalies ir tarptautinių konkursų laureatai ir diplomantai. Koncertuos Klaipėdos Vydūno gimnazijos vaikų choras ir mišrus vokalinis ansamblis, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“ vokaliniai ansambliai, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras, liaudies instrumentų orkestras, trimitininkų kvartetas ir solistai, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos choras ir solistai, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Gintarėlis“ ir vokalinis ansamblis „Vocalis“, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokiniai.

Visą penktadienį (nuo 10 iki 18 val.) nemokamai bus galima apžiūrėti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (Didžioji Vandens g. 2), Pilies muziejaus (Priešpilio g. 2) ir Kalvystės muziejaus (Šaltkalvių g. 2, 2A) ekspozicijas.

13.30 ir 16 val. Lietuvos jūrų muziejus organizuoja ekskursijas „Trispalvė jūroje saugo“, kurios vyks laive-muziejuje M52 „Sūduvis“. Ekskursijų metu dalyviai išgirs pasakojimą apie jūrą ir namus, tikėjimą ir pasitikėjimą, laisvę ir atsakomybę, garbę ir pareigą, susipažins su gyva laivo-muziejaus istorija (ekskursijos paslauga – nemokama įsigijusiems bilietą į laivą).

Miesto straipsnių vidus

Laisvės varpai skambės 17 val. prie buvusio centrinio pašto pastato (Liepų g. 16) – Klaipėdos koncertų salė tradiciškai kviečia į kariliono muzikos koncertą. Lietuvių kompozitorių kūrinius gros Kęstutis Kačinskas.

Baigiamasis šventinių Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtų renginių akordas – Klaipėdos miesto savivaldybės dovana nuskambės 17 val. Žvejų rūmuose. Čia susirinkusiai publikai (laimingiesiems žiūrovams, kuriems pasisekė įsigyti bilietus už simbolinę kainą per rekordiškai trumpą laiką) koncertuos Inga Jankauskaitė.


  2024-02-16

  5 komentarai “Valstybės atkūrimo dieną – pagarba atgaivinantiems išskirtinį objektą”

  1. AvatarObjektyvumas (IP: 90.135.228.82)

   Geda uz toki apdovanojima. Tiek pinigu skyrus is es ir savivaldybes, apdovanojimo galetu ir neduoti.

  2. Avatarklaipediete (IP: 86.100.148.101)

   Puikiai organizuota svente. Smagu, kad viskas vyko ne terminale, bet miesto sirdyje. Pagarba, organizatoriams, pasirodo galima pasikviesti ir puikius atlikejus. Pagarbiai,

  3. AvatarAnonimas (IP: 78.56.171.178)

   Šalom LIETUVAI 🇱🇹

  4. AvatarSu Vasario 16! (IP: 84.15.188.193)

   Ačiū AK už Vasario 16 renginių anonsą!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt