P0

Regionas

Neringoje vyksta „Stintapūkis“ (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-17


Šeštadienį Neringoje rengiama bumbinimo garsų lydima „Stintapūkio“ šventė.  Ta proga iki 12 valandos nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais.

Domo Rimeikos nuotr.

Neringos kavinės ir restoranai, „Stintapūkio“ savaitgaliui pristato gastronominį maršrutą „Stintapūkio keliu“. Jame rasite ne tik keptos, virtos ar marinuotos stintos, bet ir kitų žuvies patiekalų – nuo ešerio spurgų ar kuršiškos žuvienės iki įvairiai paruošto oto ar starkio.

Ir šiais metais šventės metu Nidoje veiks gardumynų alėja, ant vieno iš gyvenvietės molų – vieša pirtis. Šventės metu pasirodys Neringos meno kolektyvai, su tradicine Kuršių marių žvejyba supažindins šio amato atstovas Karolis Tamulis. Vyks edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai, mankštos, šokiai, žaidimai ir rungtys. Svarbiausias šventinis akcentas – tradicinio bumbinimo demonstravimas.

Į susitikimą ir diskusiją su „Stintapūkio“ šventės svečiais kvies klimatologas, laidų vedėjas Silvestras Dikčius. Jis papasakos, kokius pokyčius į mūsų kasdienybę atneš šiltesnis klimatas ir ar po 50 metų dar bus įmanomas bumbinimas.

Bumbinti Kuršių nerijos žvejai išsiruošdavo žiemomis, kai Kuršių marias sukaustydavo ledas. Jame išsikirsdavo pusmetrio dydžio eketę, kartu su tinklais merkdavo 4 m ilgio eglinę ar pušinę lentą taip, kad virš ledo liktų kliūgis – jos galas. Žvejai medinėmis buoželėmis jį ritmingai mušdavo pritardami žodžiais „stinta pūkis, stinta pūkis“. Po ledu kilęs bildesys baidydavo žuveles ir šios, sprukdamos nuo triukšmo, papuldavo į tinklus. Iki soties prižuvavę kuršiai traukdavo lentą, o tada – laimikį.

Šeštadienio vakare Neringoje lauks koncertai: atlikėjos Bjelle Nidos bendruomenės namuose ir „Garbanotojo bosisto“ kavinėje „Sangrita.Nida“.

Vasario 18-ąją, 12 val., mažiesiems kurorto svečiams pristatomas Taško teatro spektaklis „Ten, kur miega žuvys“. Spektaklio metu žiūrovai kartu su mokslininkais, vandenyno tyrinėtojais leidžiasi kelionėn į ateitį ir turi išskirtinę galimybę pamatyti, kas nutiktų mūsų pasauliui, jei dėl vandenyno užterštumo jame neliktų jokios gyvybės. Spektaklis ne tik supažindina su opia ekologine problema, bet ir ieško priemonių užkirsti kelią ateities pasaulio distopijai.

Prieš spektaklį (vasario 18 d. 11.30 val.) į susitikimą Nidos bendruomenės namuose kviečia šaržų bei karikatūrų meistras Ramūnas Vaitkus.

Pasibaigus „Stintapūkio“ šventei, Neringa ragina neskubėti išvykti ir žiemos atostogas drauge su vaikais praleisti pajūryje. Nuo vasario 21 iki 23 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ organizuoja edukacinius užsiėmimus vaikams ir visai šeimai Preiloje.

Su „Stintapūkio“ šventės programa galima susipažinti puslapyje www.kulturossala.lt.


  2024-02-17

  2 komentarai “Neringoje vyksta „Stintapūkis“”

  1. AvatarBrone (IP: 86.38.230.6)
   • AvatarO ko ten lėkti? (IP: 85.232.138.203)

    Stintų už 15 €/kg gali ir turguje nusipirkti, pasikepti, bus pigiau ir skaniau. Aš už tokias šiukšlines žuvis nė 3 € neduočiau, o jei kam dėl to protas susijaukė – pono valia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt