Pristatė jūros dugno tyrimų duomenis

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-17

Energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ kartu su partneriu „Fugro“ Klaipėdos universiteto organizuojamoje konferencijoje pristatė žvalgybinių jūros dugno tyrimų duomenis šalies mokslo bendruomenei. Šie duomenys buvo surinkti bendrovei ruošiantis statyti jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje, prie Lietuvos krantų.

Šiam projektui įgyvendinti buvo atlikti išsamūs jūros dugno tyrimai, skirti įvertinti Baltijos jūros dugno sąlygas, nuspręsti kur bus statomos vėjo elektrinės bei priimti sprendimus, susijusius su jų statyba ir projektavimu.

Offshore wind turbine farm

Tiriant šią teritoriją geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ Baltijos jūroje nuplaukė apie 2000 km rinkdamas aukštos kokybės duomenis. Tyrimų laivas išsamiai analizavo jūrinio vėjo parkui skirtą 120 kvadratinių kilometrų teritoriją Baltijos jūroje, kur po vandeniu rinko dvimačius itin didelės raiškos duomenis, taip pat batimetrinius, sonaro su šoninio skanavimo funkcija ir magnetometrinius duomenis.

„Baltijos jūros dugno plotas, skirtas vystyti pirmąjį Baltijos šalyse jūrinio vėjo elektrinių parką, taip išsamiai dar niekada nebuvo tirtas. Siekiame, kad surinkti itin detalūs duomenys būtų naudojami ne tik jūrinio vėjo projekto vystymui, bet ir pristatyti Lietuvos mokslo bendruomenei, jūros dugno tyrėjams. Tai – dar viena iš projekto naudų“, – pranešime pažymi bendrovės atstovas Paulius Kalmantas.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto organizuojama konferencija „Jūros ir krantų tyrimai“ skirta Lietuvos tyrėjams, verslo ir pramonės, viešojo sektoriaus atstovams, siekiantiems pasidalinti mokslinių tyrimų rezultatais, geraisiais mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiais bei kitomis aktualijomis.

INFORMACIJA

„Ignitis renewables“ statomas 700 megavatų (MW) jūrinio vėjo elektrinių parkas elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 teravatvalandes (TWh) žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio. Vystomo projekto dėka išaugusi vietinės elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių panaikins priklausomybę nuo elektros energijos importo, skatins regiono transformaciją į tvarų žaliosios energetikos centrą bei prisidės prie planų Baltijos šalis paversti energijos eksportuotojomis į Vidurio Europą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Iš Baltijos jūros ištraukė 70 kg sveriančius nuskendusius žvejybinius tinklus

Plastiko tarša – viena opiausių Baltijos jūros problemų.  Praėjusią savaitę į jūros gelmes nusileidusi narų komanda dugne nuo tinklų, keliančių ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Švietimas

Gamtinės geografijos ir okeanografijos studijos suteikia plačias galimybes

Ar vaikštinėdami pajūriu susimąstėte, kodėl vandens temperatūra šiltą vasaros dieną gali būti itin žema, arba priešingai – aukšta, tarsi tropikų ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

ELTA

Jūrinių vėjo jėgainių aukcione galės dalyvauti ir vienas rangovas

Seimas supaprastino sąlygas antrojo vėjo parko Baltijos jūroje konkurso dalyviams – nuspręsta, kad aukcionas bus laikomas įvykusiu, net jeigu norą ...
2024-07-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This