Klaipėdos savivaldybė teigia, jog irgi rengiasi dienai X (2)

ELTA
Martyna Pikelytė (ELTA)
2024-07-08

Praėjusią savaitę Vilniaus savivaldybei pristačius sostinės gynybos planą, Klaipėdos miesto savivaldybė teigia, jog turi pasirengusi ekstremaliųjų situacijų valdymo planą. Pasak miesto valdžios atstovų, šis planas yra nuolat naujinamas.

„Klaipėdos miesto savivaldybė turi parengusi ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, kuriame yra aprašyta, kaip reikėtų elgtis panašiais atvejais, jame yra numatyti veiksmų algoritmai, kurie yra reguliariai išbandomi įvairių pratybų metu, identifikuojami jų trūkumai, nustatomos tobulintinos sritys“, – Eltai siųstame atsakyme teigė Klaipėdos savivaldybės civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė Rūta Baltrušaitė.

„Plane gana detaliai aprašyti veiksmai įvairių ekstremaliųjų situacijų atvejais, numatyti pagrindiniai maršrutai, sužymėti preliminarūs gyventojų surinkimo punktai, kurie gali keistis priklausomai nuo situacijos. Atkreipiame dėmesį, kad planas yra reguliariai peržiūrimas ir atnaujinamas atsižvelgiant į besikeičiančias rizikas ir naujausius teisės aktų reikalavimus“, – pridūrė ji.

Anot R. Baltrušaitės, uostamiestyje iš viso yra 8 pavojingieji objektai, kurie turi pasirengę savo vidaus avarinius planus, juose yra aprašyti veiksmai ekstremaliųjų situacijų atvejais.

„AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija turi savo atskirą ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, kuriame taip pat detaliai aprašyti visi privalomi veiksmai įvairių ekstremaliųjų situacijų atvejais. Be savivaldybės ir įstaigų ekstremaliųjų situacijų valdymo planų, kuriuose numatyta, kaip turėtų būti evakuojami gyventojai, tam tikri veiksmai numatyti ir savivaldybės mobilizacijos plane, tačiau pastarasis yra įslaptintas ir jame numatyti veiksmai neviešinami“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę gynybos politikos planą pristatė Vilniaus miesto savivaldybė. Jame numatytas kontrmobilumo priemonių įsigijimas, bepiločių orlaivių treniruočių erdvės įrengimas, pagalba komendantūroms ir Vokietijos brigados priėmimas.

Savivaldybė numato ir evakuacijos plano naujinimą, priedangų paiešką, perspėjimo sirenų tinklo plėtrą ir mobiliosios programėlės kūrimą.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Klaipėdos savivaldybė teigia, jog irgi rengiasi dienai X”: 2

  1. asas parašė:

    Klaipedos laukia mariupolio likimas, vietom tik trinkeliu liks

  2. Eilinis parašė:

    Su tais kas valdo, man oanašiau į parengtį ne dienai X, o dienai Z….. Milicininkai gi vadovauja savivaldybei…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Miestas

Atnaujins memorialą Skulptūrų parke

Savivaldybė ieško projektuotojų, kurie per keturis mėnesius parengtų paminklo žuvusiems per 1923 m. karinę operaciją, kurios dėka Klaipėdos kraštas buvo prijungtas ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This