Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-05 |
Klaipėdoje prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė Baltijos jūros uostų organizacijos konferencija ir generalinė asamblėja. Ji pritraukė per 200 konferencijos dalyvių – regiono uostų vadovų, sprendimų priėmėjų, jūrinės industrijos atstovų iš 13 užsienio valstybių. Tiek dalyvių skaičiumi, tiek pranešėjų gausa tai didžiausia kada nors vykusi Baltijos jūros uostų organizacijos konferencija.
„Klaipėdos uostas šiandien ne tik pasitinka daugiau nei 200 jūrinės pramonės lyderių ir ekspertų, bet ir tampa platforma, kurioje gimsta ateities sprendimai visam Baltijos jūros regionui. Didžiuojamės po 11 metų ir vėl galėdami būti šio svarbaus renginio šeimininkais ir tikime, kad artimiausios dvi dienos ne tik dar labiau sustiprins mūsų tarpusavio ryšius, bet ir padės pamatą naujų Baltijos jūros uostų regiono vystymo krypčių formavimui. Artimiausiomis dienomis Klaipėda gali drąsiai vadintis ne tik Lietuvos kaip jūrinės valstybės sostine, bet ir viso Baltijos jūros regiono centru“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Šių metų konferencijoje diskutuojama geopolitikos ir jos poveikio jūrinei pramonei, laivybos perspektyvų Europoje, skaitmenizacijos, tvarumo, energetikos transformacijos temomis. Taip pat apžvelgiama dabartinė Europos transporto tinklo politika.
Dalyviai ketvirtadienį ir penktadienį kviečiami į įvairias sesijas, diskusijų paneles ir pranešimus, kuriuos skaitys net 30 ekspertų ir jūrų pramonės lyderių iš Jungtinės Karalystės, Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos. Tarp jų – uostų, laivybos kompanijų, aukštųjų mokyklų ir mokslo centrų, rinkų tyrimų centrų ir bankų vadovai bei atstovai. Renginyje taip pat dalyvaus susisiekimo ministras Marius Skuodis, Europos jūrų uostų organizacijos (ESPO) generalinė sekretorė Isabelle Ryckbost.
Į bendrą renginio programą integruota ir generalinė Baltijos jūros uostų organizacijos asamblėja. Jos metu organizacijos nariams bus siūloma sudalyvauti seminare apie dirbtinio intelekto įrankius kovai su anglies dioksido išmetimų mažinimu. Seminaras organizuojamas kaip projekto „DigiTechPort 2023“ dalis.
2023-iaisiais Baltijos jūros uostų organizacijos konferencija vyko Istade, Švedijoje.
Baltijos uostų organizacija vienija 49 uostus iš 8 Baltijos jūros šalių. Tai platforma bendroms uostų problemoms iškelti ir sėkmingai jas spręsti, kartu tai ir galimybė uostams geriau pažinti vieniems kitus, pasidalinti patirtimi.
Parašykite komentarą