Verslas

Auga hakatono dalyvių skaičius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-05


Tirpstant paskutinėms savaitėms iki pirmąsyk Klaipėdoje organizuojamo uosto technologijų hakatono, auga ir dalyvių skaičius, ir azartas.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) praneša, kad į inovatyvių sprendimų kūrimo maratoną, kurio prizinis fondas siekia 4 tūkst. eurų, jau užsiregistravo apie pusšimtis dalyvių. Tikimasi, kad gretas dar turėtų papildyti po vasaros atostogų sugrįžusių studentų pajėgos.

Skelbiama, kad hakatonas „Portathon Baltic 2019” rugsėjo 20-22 d. skatins kūrybiškumui atviroje Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) aplinkoje generuoti idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas. Itin laukiami sprendimai, galintys prisidėti mažinant taršą ir triukšmą uostų teritorijose bei greta jų.

Komandos, kurioms talkins mentoriai, idėjas turės išvystyti bei vertinimo komisijai pristatyti per 48 valandas. Piniginį prizinį fondą išsidalins keturios stipriausios.

„Pastangos suburti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus uosto bei verslo įvardijamiems iššūkiams davė lauktų vaisių. Hakatono komandose bei mentorių rikiuotėje turėsime akademinės bendruomenės, progresyvių įmonių atstovų, veržlaus jaunimo ir vertingos patirties sukaupusių ekspertų. Renginio dalyvių geografija apima Švediją, Italiją, Didžiąją Britaniją, Daniją, Nyderlanduus, o taip pat – Indiją, Turkiją“, – pranešime spaudai cituojamas KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Hakatono partnerių gretose – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteris, jam priklausanti Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ), „Lietuvos energijos tiekimas“, įtakingos tarptautinės verslo organizacijos – „Schneider Electric“, „Emerson“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) įtraukė hakatoną į šiųmetę „Inovacijų savaitę“ – „Portathon Baltic 2019“ bus vienas iš trijų tokio pobūdžio renginių, duosiančių impulsą novatoriškų idėjų bangai, kuri nusiris per visą Lietuvą.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas. Registruotis dar galima iki rugsėjo 15 d.


2019-09-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt