P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Stipendiją už Klaipėdos miesto garsinimą laimėjo talentinga mokslininkė

Ernesta Onusaitytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2021-07-13


Jau aštuntoji „Švyturio Klaipėdos ateities“ stipendija antradienio popietę įteikta Gretai Gyraitei.

Stipendijos laimėtoja neseniai apsigynė daktaro laipsnį Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute. Ji taip pat turi ekologijos bei jūrų bioįvairovės ir apsaugos magistro laipsnius, yra knygos „Jūros knyga: Baltijos jūros pasauliai“ tekstų bendraautorė ir 7 tarptautinio lygio mokslinių straipsnių autorė bei bendraautorė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu Greta dirba dviejuose tarptautiniuose projektuose, susijusiuose su potencialiai patogeniškų bakterijų tyrimais, taip pat prisideda prie Vibrio tyrimų balastiniuose vandenyse.

„Aš tikiu sėkme, tačiau dar labiau tikiu dideliu darbu ir nuoseklumu“, – teigė Greta.

Paklausta, kur žada panaudoti stipendiją, atsakė, jog tikriausiai išleis asmeniniam tobulėjimui moksliniams tikslams.

Šiais metais bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ įsteigtam apdovanojimui buvo pasiūlyti 24 talentai, į finalinį etapą pateko penki, sulaukę daugiausiai klaipėdiečių palaikymo dienraščio „Vakarų ekspresas“ organizuotuose rinkimuose: G. Gyraitė, Kornelija Mažionytė, Emilija Lendraitytė, Kasparas Petkus ir Eimantas Reliuga.

Alaus gamintojo „Švyturys – Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas teigė, jog kiekvienais metais darosi vis sunkiau išrinkti stipendijos nugalėtoją. Tačiau tuo labai džiaugiasi, kadangi Klaipėdos krašte atsiranda vis daugiau talentingų žmonių.

K. Mažonytė, Klaipėdos universiteto jaunoji mokslo darbuotoja, buvo nomintuota už tai, kad aktyviai dalyvauja įvairioje mokslinėje veikloje, atlieka tyrimus inovatyvia įranga ir yra metodinės knygos „Kūdikių ir vaikų raidos vertinimas“ bendraautorė. Trečioji pretendentė į „Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją“ buvo menininkė, dainų kūrėja ir lietuvių liaudies dainų atlikėja Emilija Lendraitytė, kuri žiemą išleido pirmąjį autorinės dainos „Strazde Strazdelį“ vaizdo klipą. Kitas talentingas jaunuolis, tapęs finalininku – būgnininkas, kompozitorius ir vadybininkas Kasparas Petkus, kuris aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Europoje su žinomais muzikos atstovais. Penktasis finalininkas – perspektyvus jaunasis verslininkas Eimantas Reliuga, kuris kuria įvairaus pobūdžio atributiką didžiausioms Klaipėdos organizacijoms.

Šių metų stipendijos komisiją sudarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, R. Viršilas, „Vakarų ekspresas“ direktorius ir redaktorius Gintaras Tomkus, Klaipėdos universiteto humanitarinių mokslų daktaras Rimantas Balsys ir buvęs stipendijos laureatas Žydrūnas Lukošius.

Ankstesniais metais „Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją“ be Ž. Lukošiaus dar yra gavę laivų inžinierius Lukas Norkevičius, pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas, pasirodęs ir šių metų renginyje, Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, elektrinių, saulės energija varomų katamaranų kūrėjas Tomas Vėlius.


  2021-07-13
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt