P0

Politinė reklama

Klaipėdos žmonių balsas, kurį privalo išgirsti jų vardu sprendimus priimantys miesto politikai

Artur Truš, Klaipėdos liberalų skyriaus pirmininkas
2024-01-15


Kalendorius jau skaičiuoja Naujus metus, bet niekas nepasikeitė mūsų kasdienybėje. Šventės baigėsi, viskas grįžta į įprastą ritmą. Visgi prasidėjus naujam laikui, žmonės kuria naujus planus, puoselėja šviesesnes viltis, tikisi, kad švenčių metu išsakyti linkėjimai bent iš dalies išsipildys. Labai myliu Klaipėdą ir jos žmones, todėl nuoširdžiai noriu palinkėti, kad šiais metais šiame nuostabiame mieste atsitiktų daug gerų dalykų. Viskuo, kuo galėsiu padėti prie jų atsiradimo, stengsiuosi prisidėti.

1. Labiausiai noriu palinkėti, kad ištisus metus būtume sveiki ir ligos mus aplenktų.

2. Jeigu liga užpultų, noriu kiekvienam palinkėti, kad jį būtų kuo greičiau išgydyta.

3. Linkiu, kad miestui vadovaujantys politikai gerbtų žmones ir laikytųsi prieš rinkimus viešai duotų pažadų. Štai, gerbiamo mero, prieš rinkimus viešai užfiksuotas pažadas, kad vienas pirmųjų darbų, kuriuos jis pradės daryti, bus naujos Jūrininkų poliklinikos statyba. Deja, gerbiamas meras ir nauja miesto valdžia savo duoto žodžio klaipėdiečiams neištesėjo. Priimtas sprendimas nestatyti naujos poliklinikos. Kodėl? Sakoma, kad brangu, nes kainuos 20 milijonų eurų. Man sunku suprasti, kodėl miesto biudžete yra susidaręs apie 60 milijonų eurų nepanaudotų miestiečių lėšų perteklius per 2023 metus, jie skęsta infliacijoje, o tokio strategiškai svarbaus, visai Klaipėdai objekto statybos sustabdytos.

4. Iš visos širdies noriu palinkėti, kad jūrininkų miestas, Klaipėda, turėtų naują Jūrininkų polikliniką. To nusipelnė visi Klaipėdos žmonės. Naujai pastatyta, moderni poliklinika, kur galėtų dirbti kvalifikuoti specialistai, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas apie trisdešimt tūkstančių klaipėdiečiams. Apmaudu, kad Klaipėda ir jos žmonės, sukurdami apie dešimt procentų visos šalies BVP, įnešdami labai didelį indėlį į nacionalinę ekonomiką, yra priversti savo brangiausią turtą – sveikatą patikėti nusidėvėjusiame, bendrabučio tipo pastate dirbantiems medikams.

5. Linkiu, kad Klaipėdos vadovai savo idėjomis ir darbais telktų miesto bendruomenę, o ne skaldytų. Klaipėdos gyventojams tikrai reikia renovuoto daugiafunkcinio sveikatos centro, kuris atsiras buvusios 3-osios poliklinikos vietoje, kaip ir reikia naujos Jūrininkų poliklinikos ir VŠĮ Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro. Tik visų įstaigų koordinuota ir efektyvi veikla užtikrins kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas miesto žmonėms. Todėl politikai privalo atsisakyti miesto bendruomenės skaldymo, viešai teigdami, kad viena iniciatyva yra daroma kitų sustabdytų darbų sąskaita.

6. Linkiu, kad susirgęs klaipėdietis, pirminės sveikatos priežiūros paslaugas gautų laiku, patogiai ir kiek įmanoma šalia savo namų. Kad Miško kvartale gyvenančiam klaipėdiečiui nereikėtų karščiuojant ir kosint visuomeniniu transportu per visą miestą važiuoti iki buvusios 3-osios poliklinikos Taikos prospekte. Esu už tai, kad VŠĮ Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras nebūtų niekur iškeltas, jis aptarnauja daugelį šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje gyvenančių žmonių. Čia esanti gydytojų ir slaugytojų komanda puikiai atlieka savo funkcijas, turi didelį nuolatinį pacientų ratą ir save išlaiko.

7. Linkiu, kad už miesto reikalus atsakingi pareigūnai elgtųsi sąmoningai ir prioritetu laikytų visos klaipėdiečių bendruomenės interesus. Niekaip nepateisinu, kad miesto vadovai, nusprendė nutraukti naujos Jūrininkų poliklinikos pastato statybas, ir beveik tuo pačiu metu užsakė studiją, kuri turi išnagrinėti naujo savivaldybės administracinio pastato statybų galimybes.

8. Linkiu ne tik klausytis, bet ir girdėti Klaipėdos žmonių balsą. Už naujos Jūrininkų poliklinikos statybą jau surinkta 5 tūkstančiai klaipėdiečių tiek fizinių, parašų rinkimas tęsiasi toliau. Pasirašantys taip pat teisėtai reikalauja, kad mieste ir toliau veiktų VŠĮ Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras be jokių perkėlimų.

Tai nėra politinės užgaidos ar oponentų intrigos, kaip bando pavaizduoti miesto valdžia. Tai yra tvirtas ir gausus Klaipėdos žmonių balsas, kurį privalo išgirsti žmonių vardu priimantys sprendimus miesto politikai.

Sveikatos Klaipėdai ir jos žmonėms!

Peticiją dėl Klaipėdos sveikatos įstaigų galima pasirašyti čia.

Politinė reklama bus apmokėta iš Artur Truš sąskaitos


  2024-01-15
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt