Prie „Grigeo Klaipėda“ bylos pridėti dokumentai apie vieno iš buvusių vadovų pokalbius Italijoje

ELTA
ELTA
2024-05-13

Šiaulių apygardos teismui po mėnesio pertraukos tęsiant „Grigeo Klaipėda“ bylos nagrinėjimą, pirmadienį teismas nusprendė prie bylos prijungti dokumentus, kuriuose esą paneigiama buvusio bendrovės vadovo Jono Garalio versija apie tai, kad 2018 m. viename iš susitikimų Italijoje aptarta biologinių nuotekų valymo įrenginių problematika.

Jonas Garalis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teismo prie bylos pridėtuose dokumentuose pateikiama informacija, kuria esą kompanijos „O.M.C. Collarada Sri“ atstovai paneigia buvusio bendrovės gamybos vadovo J. Garalio iškeltą versiją kad 2018 m. parodoje Italijos Luccos mieste vyko pokalbis, kurio metu aptarta biologinių nuotekų valymo įrenginių problematika.

Pernai rudenį teisme parodymus teikęs buvęs „Grigeo Klaipėda“ gamybos vadovas J. Garalis teigė, kad 2018-aisiais kartu su buvusiais bendrovės generaliniu direktoriumi Vidu Beržonskiu, valdybos pirmininku Gintautu Pangoniu ir „Grigeo“ darbuotojais vykęs į popieriaus gamintojų parodą Italijoje. Pasak jo, parodoje įvyko pokalbis su vienos kompanijos nuotekų valymo įrenginių specialistu, su kuriuo aptarta „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo problematika. Specialistui esą atlikus preliminarius skaičiavimus, paaiškėjo, kad bendrovės eksploatuojami nuotekų valymo įrenginiai negali išvalyti visų nuotekų. Tuomet, anot J. Garalio, žodžiu bendrovės valdybos pirmininkas nurodė problemą ignoruoti.

Teismui pateiktame dokumente Italijos kompanijos „O.M.C. Collarada Sri“ atstovas tokį pokalbio turinį visiškai atmetė. Pasak jo, susitikimo metu bendrovės atstovai tik pateikė neišsamius duomenis apie jos valymo įrenginius, tačiau visos reikalingos techninės informacijos, atsakančios į klausimyno klausimus, skirtus įvertinti jų pajėgumus, taip ir neatsiuntė.

Anksčiau teisme liudijęs ir vykęs į šią parodą buvęs „Grigeo“ darbuotojas J. Paknys, J. Garalio versiją taip pat kategoriškai paneigė.

Už nuotekų tvarkymą tiesiogiai atsakingi ilgametis „Grigeo Klaipėda“ vadovas V. Beržonskis ir J. Garalis, dėl galimo sukčiavimo ir dokumentų klastojimo iš pareigų buvo atleisti 2019 m. gegužę. Jie abu prisipažino darę prokuratūros inkriminuojamas nusikalstamas veikas, įskaitant ir neteisėtą biologiškai nepilnai išvalytų nuotekų leidimą į Kuršių marias. Sutikę bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, V. Beržonskis ir J. Garalis buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Apie tai, kad iš „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias per „Klaipėdos vanduo“ nuotekų kolektorių galėjo būti išleidžiamos iš dalies biologiškai apvalytos nuotekos paaiškėjo 2020 m. sausį.

Su tuo susijusi byla šiuo metu nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme. Joje sprendžiama dėl 14 asmenų atsakomybės.

„Grigeo Klaipėda“ dėl išleistų teršalų yra prisiėmusi atsakomybę ir įsipareigojusi iš Kuršių marių pašalinti visus jai inkriminuojamus teršalus.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | |

Komentarai:

Komentarai uždrausti.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Kuršių marių taršos byloje - užtrukusi aplinkosaugininkių apklausa

Pirmadienį Šiaulių apygardos teismas tęsė Kuršių marių taršos bylos nagrinėjimą, vyko Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) specialistų apklausa. Savaitės pradžioje įvykusiame ...
2024-06-03
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

„Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų ginčas grįžta į pirminę stadiją

Ginčas tarp AB „Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų, nepatvirtinusius jos parengto aplinkos atkūrimo priemonių plano, turės būti iš naujo pradėtas nagrinėti ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

ELTA

Teršalams iš marių šalinti panaudojo nendrių biomasę

Teršalus iš Kuršių marių gamtinės aplinkos pašalinti įsipareigojusi uostamiesčio kartono gamintoja „Grigeo Klaipėda“ kartu su inžinieriais sukūrė baldų gamybai ir ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This