Prie „Grigeo Klaipėda“ bylos pridėti dokumentai apie vieno iš buvusių vadovų pokalbius Italijoje

ELTA
ELTA
2024-05-13

Šiaulių apygardos teismui po mėnesio pertraukos tęsiant „Grigeo Klaipėda“ bylos nagrinėjimą, pirmadienį teismas nusprendė prie bylos prijungti dokumentus, kuriuose esą paneigiama buvusio bendrovės vadovo Jono Garalio versija apie tai, kad 2018 m. viename iš susitikimų Italijoje aptarta biologinių nuotekų valymo įrenginių problematika.

Jonas Garalis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teismo prie bylos pridėtuose dokumentuose pateikiama informacija, kuria esą kompanijos „O.M.C. Collarada Sri“ atstovai paneigia buvusio bendrovės gamybos vadovo J. Garalio iškeltą versiją kad 2018 m. parodoje Italijos Luccos mieste vyko pokalbis, kurio metu aptarta biologinių nuotekų valymo įrenginių problematika.

Pernai rudenį teisme parodymus teikęs buvęs „Grigeo Klaipėda“ gamybos vadovas J. Garalis teigė, kad 2018-aisiais kartu su buvusiais bendrovės generaliniu direktoriumi Vidu Beržonskiu, valdybos pirmininku Gintautu Pangoniu ir „Grigeo“ darbuotojais vykęs į popieriaus gamintojų parodą Italijoje. Pasak jo, parodoje įvyko pokalbis su vienos kompanijos nuotekų valymo įrenginių specialistu, su kuriuo aptarta „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo problematika. Specialistui esą atlikus preliminarius skaičiavimus, paaiškėjo, kad bendrovės eksploatuojami nuotekų valymo įrenginiai negali išvalyti visų nuotekų. Tuomet, anot J. Garalio, žodžiu bendrovės valdybos pirmininkas nurodė problemą ignoruoti.

Teismui pateiktame dokumente Italijos kompanijos „O.M.C. Collarada Sri“ atstovas tokį pokalbio turinį visiškai atmetė. Pasak jo, susitikimo metu bendrovės atstovai tik pateikė neišsamius duomenis apie jos valymo įrenginius, tačiau visos reikalingos techninės informacijos, atsakančios į klausimyno klausimus, skirtus įvertinti jų pajėgumus, taip ir neatsiuntė.

Anksčiau teisme liudijęs ir vykęs į šią parodą buvęs „Grigeo“ darbuotojas J. Paknys, J. Garalio versiją taip pat kategoriškai paneigė.

Už nuotekų tvarkymą tiesiogiai atsakingi ilgametis „Grigeo Klaipėda“ vadovas V. Beržonskis ir J. Garalis, dėl galimo sukčiavimo ir dokumentų klastojimo iš pareigų buvo atleisti 2019 m. gegužę. Jie abu prisipažino darę prokuratūros inkriminuojamas nusikalstamas veikas, įskaitant ir neteisėtą biologiškai nepilnai išvalytų nuotekų leidimą į Kuršių marias. Sutikę bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, V. Beržonskis ir J. Garalis buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Apie tai, kad iš „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias per „Klaipėdos vanduo“ nuotekų kolektorių galėjo būti išleidžiamos iš dalies biologiškai apvalytos nuotekos paaiškėjo 2020 m. sausį.

Su tuo susijusi byla šiuo metu nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme. Joje sprendžiama dėl 14 asmenų atsakomybės.

„Grigeo Klaipėda“ dėl išleistų teršalų yra prisiėmusi atsakomybę ir įsipareigojusi iš Kuršių marių pašalinti visus jai inkriminuojamus teršalus.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | |

Komentarai:

Komentarai uždrausti.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

„Grigeo Klaipėda“ byloje - dar du prašymai

Šiaulių apygardos teismas penktadienį apklausė du papildomai pašauktus į teisiamąjį posėdį naujus liudytojus AB „Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos byloje. ...
2024-03-29
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Bendrovės „Grigeo Klaipėda" byla vienai dienai buvo persikėlusi į uostamiestį

Pirmadienį Šiaulių apygardos teismas išvažiuojamajame teisiamajame posėdyje, kuris vyko Klaipėdos apygardos teisme, baigė liudytojų apklausas. Teismui yra pateiktas prašymas papildomai ...
2024-03-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This