Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-01-14 |
Prieš 35 metus šią naktį Lietuvos žmonės stojo ginti savo šalies laisvės. Jie stojo ne dėl savęs – jie stojo dėl ateities. Dėl mūsų visų. Šiandien ši atsakomybė perduodama jaunajai kartai – per atmintį, per patirtį ir per bendrystę. Todėl Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija Laisvės gynėjų dieną paminėjo prasmingų, bendruomenę telkiančių veiklų ciklu „Sausio 13-oji – 35 metai Laisvės atmintyje“, kuris tęsėsi kelias dienas ir apėmė pilietines, edukacines bei kūrybines iniciatyvas.

Sausio 9 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Laisvės ženklai sniege“. Jo metu vaikai piešė Lietuvos simbolius – trispalvę, Gediminaičių stulpus, Vytį – ir taip kūrybiškai paminėjo istorinę Sausio 13-ąją. Per piešinį ir patirtį mažieji mokiniai mokėsi suprasti laisvės prasmę ir jos kainą.
Sausio 12 dieną prie Klaipėdos miesto savivaldybės vyko pilietinė iniciatyva „Mano laisvės liepsnelė“, skirta Sausio 13-osios atminimui. Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos mokinių savivaldos nariai kartu su 8b klasės mokiniais dalyvavo prie atminimo laužų, išreikšdami pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Sausio 12–13 dienomis ilgųjų pertraukų metu mokiniai bibliotekoje ir skaitykloje spalvino Sausio 13-ajai skirtas knygeles, diskutavo, dalijosi mintimis apie laisvės kainą ir istorinę atmintį.
Sausio 13-ąją mokyklos bendruomenė prisijungė prie respublikinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – mokyklos languose buvo uždegtos atminimo žvakės. Tą pačią dieną vyko ir Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kurio metu uždegtos 14 žvakių – už tuos, kurie pirmieji stojo ginti Lietuvos laisvės.
Mokiniams buvo vedamos teminės integruotos pamokos „Sausio 13-oji – laisvės kaina ir atmintis“, o visa mokyklos bendruomenė susirinko lauke, prie mokyklos ąžuoliuko. Garbingai nešama Lietuvos Respublikos vėliava, drauge giedota „Tautiška giesmė“. Visą dieną pamokose mokytojai skyrė dėmesį Sausio 13-osios įvykiams, pilietiškumo ugdymui ir istorinės atminties puoselėjimui.
Šiomis veiklomis Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija pagerbė Laisvės gynėjų atminimą ir kryptingai ugdė mokinių pilietiškumą, atsakomybę bei istorinę sąmonę – kad laisvė būtų ne tik minima, bet ir suprantama.
Parašykite komentarą